Jablonec prodal Slováka Greguše do Kodaně. Zinkasuje kolem 50 milionů korun

Luděk Mádl Luděk Mádl
19. 6. 2016 14:35
Slovenský reprezentant Ján Greguš, účastník Eura 2016, přestupuje z FK Jablonec do FC Kodaň
Slovenský reprezentant Ján Greguš míří z Jablonce do dánské ligy, do týmu FC Kodaň
Slovenský reprezentant Ján Greguš míří z Jablonce do dánské ligy, do týmu FC Kodaň | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Slovenský záložník Ján Greguš přestupuje z Jablonce do FC Kodaň. Dánský mistr o tom informoval na sociálních sítích.

Podle informací Aktuálně.cz podepíše Greguš v Kodani čtyřletou smlouvu. V zimě o Gregošovi jednala i pražská Slavia, k dohodě s Jabloncem však nedošlo.

Greguš je účastníkem Eura, v dresu Slovenska však zatím k žádnému zápasu nenastoupil, bývá připraven na střídačce trenéra Jána Kozáka.

V Kodani by ho měl trénovat Stale Solbakken, mnohonásobný reprezentant Norska.

"Všechno se událo v průběhu pár hodin, když jsem se tady ve Francii dozvěděl, že na klub dorazila zajímavá nabídka od FC Kodaň. Trenér tam o mě projevil zájem. Chtěl bych poděkovat svým spoluhráčům, trenérům a celému realizačnímu týmu, kteří v Jablonci působili a působí," vyjádřil se Ján Greguš na webové stránce jabloneckého klubu.

"Děkuji také fanouškům, s kterými jsme společně zažili úspěchy i neúspěchy. Věřím, že budou kluky podporovat ještě více než doposud a že zažijí s Jabloncem ještě hodně vítězství a triumfů. Dík patří také panu Zikovi, který zkompletoval přestup a panu Peltovi, s kterým byla komunikace a férovost vždy na nejvyšší úrovni," dodal ještě Greguš k finalizovanému transferu.

Českou ligu si zahrál i v Baníku

"Chtěl bych oběma klubům poděkovat za vstřícný konstruktivní postoj," říká agent Pavel Zíka, kterého hráč k vyjednávání o transferu pověřil. "Co se týče přestupní částky, nemohu být konkrétní, ale odpovídá kvalitám slovenského reprezentanta, pohybuje se ve výši několika desítek miliionů korun."

Podle informací Aktuálně.cz se v případě, že Greguš "promění" všechny bonusy, může vyšplhat až někam k 50 milionům korun.

Greguš je odchovancem nitranského fotbalu. Působil i v juniorce anglického Boltonu, několik ligových sezon odehrál v Baníku Ostrava, od roku 2015 byl hráčem Jablonce.

"Greguš se v našem dresu vypracoval mezi nejlepší hráče české ligy na své pozici. Proto nebylo divu, že se objevilo několik zájemců o jeho služby. Nabídka dánského mistra byl atraktivní jak pro hráče tak i pro náš klub," uvedl na klubovém webu Petr Flodrman, výkonný ředitel FK Jablonec.

 

Právě se děje

před 53 minutami

Oběti střelce v Ostravě připomene mše, krevní centrum povolává dárce

Na mnoha místech nejen v Moravskoslezském kraji ve středu lidé uctí památku obětí střelby ve Fakultní nemocnici v Ostravě, při které zemřelo šest lidí a tři byli zraněni. Ostravští zastupitelé budou držet minutu ticha a jednat o pomoci pozůstalým. V nemocniční kapli fakultní nemocnice bude v 16:00 pomocný biskup Martin David sloužit mši svatou. Na několika místech budou kondolenční knihy.

Památku obětí uctí návštěvníci koncertu Bohemian Metal Rhapsody, který začíná v 19:00 v kostele svatého Václava v Opavě. Vstupné na koncert bude dobrovolné, vybrané peníze se rozdělí mezi nadační fondy a rodiny pozůstalých.

Krevní centrum Fakultní nemocnice poprosilo dárce, aby ve středu přišli darovat krev. Potřebuje doplnit krev skupiny 0 minus.

Zdroj: ČTK
Další zprávy