Chorály v Budapešti i utěšování zaskočených Nizozemců. Češi zase vyrazili na fotbal

Jiří Škuba Jiří Škuba
28. 6. 2021 15:51
Podle oficiálních údajů evropské federace UEFA vyrazilo do Budapešti 7000 českých fanoušků, v hledišti pětašedesátitisícové Puskás Arény jich však proti Nizozemcům fandil přibližně dvojnásobek.

.

V Budapešti bylo vedro, fanoušci obou táborů se před zápasem věnovali doplňování tekutin
V Budapešti bylo vedro, fanoušci obou táborů se před zápasem věnovali doplňování tekutin | Foto: Jiří Škuba

Návrat fotbalové atmosféry

Více než rok čekali fotbaloví příznivci na to, až si budou moci zafandit na zaplněném stadionu. Zatímco zápasy české reprezentace na britských ostrovech doprovázela přísná bezpečnostní opatření spojená s povinnou a nákladnou karanténou, Maďaři byli v případě návštěvy Puskás Arény benevolentnější. Češi do Maďarska vyrazili ve velkém počtu - auty, vlakem i leteckými spoji.

Chorály fanoušků v dresech národního týmu byly slyšet v ulicích Budapešti už od nedělních ranních hodin. A nejen tam, skandování "Češi do toho" se rozléhalo třeba i v letadle při přistání na letišti Ference Liszta.

Pro fanoušky byla v centru města připravena i oficiální fanzóna, kde se první návštěvníci začali shromažďovat už od sobotního včera. V neděli pak jela v plném provozu až do jedenácté hodiny večerní.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy