Heroické fyzické výkony, s technikou na štíru. Dáváme známky Čechům za prohru se Španěly

Kdo uspěl a kdo zklamal? Podívejte se na hodnocení českých fotbalových reprezentantů.
Češi v úvodním utkání Eura těsně prohráli se Španělskem. Kdo uspěl, kdo naopak zklamal? Prohlédněte si naše hodnocení reprezentantů.
PETR ČECH: 1. Čistou jedničku si za svůj výkon zaslouží pouze dva hráči, jedním z nich je český gólman. Petr Čech v prvním poločase skvěle vychytal dvě tutovky Alvára Moraty a i ve druhé půli byl spolehlivý. Chybu neudělal ani při několika těžkých centrech. Byl přesný a dobře organizoval celou defenzivu. S gólem Piquého nemohl nic dělat.
TOMÁŠ SIVOK: 1. Vynikající výkon. Tomáš Sivok přiváděl ofenzivní hvězdy Španělska takřka k šílenství. Byl stoprocentní při hlavičkových soubojích a ve vápně kraloval i na zemi, když několikrát v jasné šanci zablokoval už už skórující protihráče.
THEO GEBRE SELASSIE: 2. Síla, rychlost i technické dovednosti. Gebre Selassie nastoupil netypicky na kraji záložní řady a rozhodně nezklamal. Naopak. Po naší pravé straně útočili Španělé nejčastěji, Gebre proto musel hrát hlavně dozadu a výrazně pomohl Kadeřábkovi. Navíc vyhrával hlavičky, po jedné takové vykopával Fábregas míč z brankové čáry. Heroický výkon hráče Brém.
Foto: Reuters
Aleš Vávra Sport Aleš Vávra, Sport
13. 6. 2016 18:22
Kdo uspěl a kdo naopak zklamal? Podívejte se na fotogalerii z utkání proti Španělsku, ve které známkami hodnotíme výkony českých fotbalových reprezentantů při porážce 0:1.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 10 minutami

Česká pošta zruší od května 669 pracovních míst, zejména manažerských a úřednických

Česká pošta zruší od letošního května 669 pracovních míst, zejména manažerských a úřednických. Státní podnik si od toho slibuje úsporu 500 milionů korun ročně. Restrukturalizace administrativních pozic a rušení jejich agend je podle vedení pošty dalším krokem k optimalizaci nákladů. Dnes o tom informoval mluvčí pošty Matyáš Vitík. Česká pošta zaměstnává celkem 27 000 pracovníků.

Rušení míst se týká úřednické, administrativní, centrálně řízené části firmy. "Pošťáků, tedy modrých límečku, se tak propouštění netýká. Lidi do provozu naopak nabíráme," uvedl generální ředitel pošty Roman Knap.

V posledních letech pošta hospodaří se ztrátou. Za rok 2021 počítá se ztrátou okolo 800 milionů Kč, což je však zhruba o půl miliardy korun nižší propad než v předchozím roce.

Zdroj: ČTK
před 11 minutami

Bývalý ministr zdravotnictví Arenberger oznámil rezignaci na post ředitele vinohradské nemocnice. Chce se věnovat tamní dermatovenerologické klinice

před 28 minutami

Při náletech v Jemenu podle nevládní organizace zahynulo přes 60 lidí

Při náletech v Jemenu v pátek přišlo život více než 60 dospělých a tři děti. S odkazem na humanitární organizaci Save the Children o tom informovala agentura Reuters. Svědci na místě předtím agentuře sdělili, že několik lidí, včetně afrických migrantů, přišlo o život při náletu v provincii Saada. Mezinárodní výbor Červeného kříže (MVČK) mezitím informoval, že si nálet na věznici, kterou kontrolují šíitští povstalci, vyžádal sto mrtvých nebo zraněných. V kolika případech šlo o oběti na životech, není ale z prohlášení jasné.

Koalice vedená Saúdskou Arábií v Jemenu zintenzivnila útoky proti šíitským povstalcům začátkem tohoto týdne po útocích na Spojené arabské emiráty. Při jednom z náletů bylo podle agentury Reuters zasaženo záchytné centrum v severojemenské provincii Saada. Zatím však není jasné, kolik lidí přišlo o život. Podle Reuters jsou mezi oběťmi i afričtí migranti. Záchranáři vytahovali těla z trosek ještě kolem poledne místního času.

Organizace Save the Children uvedla, že si nálety v Jemenu vyžádaly životy více než 60 dospělých a tří dětí. Další podrobnosti nesdělila. MVČK uvedl, že 100 lidí přišlo o život, nebo bylo zraněno při náletu na věznici, kterou v provincii Saada spravují povstalci. Podle MVČK nálet provedla koalice vedená Saúdskou Arábií a lze očekávat, že se bilance obětí bude zvyšovat, jelikož záchranné práce na místě pokračují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy