Heroické fyzické výkony, s technikou na štíru. Dáváme známky Čechům za prohru se Španěly

Kdo uspěl a kdo zklamal? Podívejte se na hodnocení českých fotbalových reprezentantů.
Češi v úvodním utkání Eura těsně prohráli se Španělskem. Kdo uspěl, kdo naopak zklamal? Prohlédněte si naše hodnocení reprezentantů.
PETR ČECH: 1. Čistou jedničku si za svůj výkon zaslouží pouze dva hráči, jedním z nich je český gólman. Petr Čech v prvním poločase skvěle vychytal dvě tutovky Alvára Moraty a i ve druhé půli byl spolehlivý. Chybu neudělal ani při několika těžkých centrech. Byl přesný a dobře organizoval celou defenzivu. S gólem Piquého nemohl nic dělat.
TOMÁŠ SIVOK: 1. Vynikající výkon. Tomáš Sivok přiváděl ofenzivní hvězdy Španělska takřka k šílenství. Byl stoprocentní při hlavičkových soubojích a ve vápně kraloval i na zemi, když několikrát v jasné šanci zablokoval už už skórující protihráče.
THEO GEBRE SELASSIE: 2. Síla, rychlost i technické dovednosti. Gebre Selassie nastoupil netypicky na kraji záložní řady a rozhodně nezklamal. Naopak. Po naší pravé straně útočili Španělé nejčastěji, Gebre proto musel hrát hlavně dozadu a výrazně pomohl Kadeřábkovi. Navíc vyhrával hlavičky, po jedné takové vykopával Fábregas míč z brankové čáry. Heroický výkon hráče Brém.
Foto: Reuters
Aleš Vávra Sport Aleš Vávra, Sport
13. 6. 2016 18:22
Kdo uspěl a kdo naopak zklamal? Podívejte se na fotogalerii z utkání proti Španělsku, ve které známkami hodnotíme výkony českých fotbalových reprezentantů při porážce 0:1.
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Trump neudělí milost Bannonovi ani svému právníkovi, na seznamu je Lil Wayne

Na seznamu milostí, které hodlá udělit americký prezident Donald Trump před koncem svého mandátu, nejsou jména bývalého starosty New Yorku a prezidentova osobního právníka Rudyho Giulianiho ani bývalého poradce Steva Bannona. S odvoláním na své zdroje to dnes napsala agentura Reuters. Podle ní se milosti dočká rapper Lil Wayne. Před koncem mandátu se Trump chystá podle dřívějších informací amerických médií omilostnit přes 100 lidí.

Zpěvák Lil Wayne čelí obvinění z nepovoleného ozbrojování poté, co policie našla v prosinci roku 2019 v jeho zavazadlech nabitou pozlacenou pistoli. Rapperovi bylo držení zbraní zakázáno kvůli záznamům v trestním rejstříku. Rapper se k porušení zákona přiznal a hrozí mu až deset let vězení.

Zpěvák Lil Wayne několikrát v uplynulém roce Trumpa podpořil. Na Twitteru zveřejnil fotografii, na které pózuje s prezidentem, a kladně se vyjádřil i o některých reformách, které Trumpova administrativa připravovala.

Podle zdrojů agentury Reuters Trump neudělí milosti ani zakladateli portálu WikiLeaks Julianovi Assangeovi. Trumpa poradci údajně také odradili od toho, aby "preventivně" zastavil trestní stíhání proti sobě a členům své rodiny. Milosti by se naopak měl dočkat bývalý předseda zákonodárného sboru státu New York Sheldon Silver, který byl odsouzen v roce 2015 na dvanáct let vězení za úplatkářství.

Zdroj: ČTK
Další zprávy