Hamšík si cení krásného gólu i prvního vítězství Slováků na Eurech vůbec. Slucký dýmovnici neviděl

Michal Šenk Michal Šenk
15. 6. 2016 18:05
Slovenská fotbalová reprezentace si na premiérovém mistrovství Evropy ve fotbale připsala první vítězství v historii. Hlavní strůjce slovenského vítězství Marek Hamšík i trenér Ján Kozák oceňují vybojované vítězství.
Slovenská radost po historicky prvním vítězství na evropském šampionátu
Slovenská radost po historicky prvním vítězství na evropském šampionátu | Foto: Reuters

Lille (od našeho zvláštního zpravodaje) - Dva krásné góly Vladimíra Weisse a Marka Hamšíka daly Slovákům velkou šanci na postup do osmifinále fotbalového Eura. Posledních patnáct minut se slovenská reprezentace v zápase proti Rusku sice musela strachovat o výsledek, nakonec ale na stadionu v Lille, kde se hrálo pod zataženou střechou, mohli vypuknout slovenské oslavy.


"Rusové byli silní na míči, lepší v jeho držení. Nám se dařily protiútoky. Druhá půle byla čistě o bránění," hodnotil muž utkání Hamšík. Záložník italské Neapole si také velmi cenil toho, že šlo pro jeho zemi o vůbec historicky první vítězství na fotbalových mistrovstvích Evropy. "A samozřejmě jsem rád, že mi vyšel tak pěkný gól," dodal.

Hezký fotbal začal až po gólu Weisse

"Od začátku to nebylo tolik otevřené, hrály se šachy. Otevřeli jsme to až hezkou akcí Vlada Weisse," chválil trenér hráče, který působí v katarském klubu Al-Gharafa SC.

Zmínil také to, že bylo vidět, že mužstvo je zkušené. "Začátek půle jsme ještě dokázali kontrovat, chtěli chodit do protiútoků. Pak už nás soupeř zatlačil. A poslední minuty byly pravda velmi dlouhé," popisoval Weiss. V pondělí 20. června čeká Slováky favorit skupiny Anglie. "Určitě to bude těžší zápas než předešlé dva," měl jasno Hamšík.

Zasmušile naopak vypadali po zápase Rusové včetně svého kouče Leonida Sluckého. "O poločase jsme udělali změny. Museli jsme změnit plán hry, hlavně ve středu hřiště," popsal kouč sborné, jak se snažil odvrátit nepříznivý vývoj utkání. "Nestačilo to. Budeme se zamýšlet nad tím, jaké další změny mohou do příštího zápasu pomoct," dodal.

Ruští fanoušci propašovali na stadion dýmovnici

Středeční odpolední utkání Rusů se Slováky ale nebylo jen o fotbale. Po výtržnostech ruských hooligans v průběhu a po prvním utkání o víkendu v Marseille proti Anglii se v Lille čekaly problémy. A nevyhnuly se ani samotnému zápasu. Ruští fanoušci po gólu, kterým se těsně před koncem přiblížili Slovákům, slavili dýmovnicí.


Bude na Evropské fotbalové asociaci, jak se k této skutečnosti postaví. Rusové už totiž byli z Eura podmínečně vyloučeni. Když byl Slucký vyzván, aby komentoval tuto událost, odpověděl: "Oheň jsem neviděl. A vůbec tyto souvislosti kolem mimofotbalových věcí nemají žádný dopad na náš tým."

 

Právě se děje

před 45 minutami

Zeman jmenoval Václava Čapku předsedou Vrchního soudu v Olomouci

Prezident Miloš Zeman na Pražském hradě jmenoval Václava Čapku novým předsedou Vrchního soudu v Olomouci. Současný místopředseda olomouckého soudu od října nahradí ve funkci Roberta Grygu, kterému končí sedmileté funkční období. Prezident zároveň jmenoval 29 soudců, kteří budou působit na obecných soudech. Nejvíce nováčků zamíří do obvodu pražského městského soudu.

Další zprávy