Francie zůstává v kvalifikaci stoprocentní, na výhru v Irsku jí stačil jediný gól

27. 3. 2023 23:16
Francie zůstává v kvalifikačních bojích o fotbalové Euro 2024 stoprocentní. Stříbrný tým z loňského světového šampionátu zvítězil v Irsku 1:0.
Kapitán Francie Kylian Mbappé objímá Benjamin Pavarda, jehož střela rozhodla utkání kvalifikace ME 2024 v Irsku | Foto: Reuters

Francouzi po úvodním suverénním triumfu 4:0 nad Nizozemskem i podruhé ve skupině B uspěli.

Ofenzivní hvězdy v Dublinu zastoupil obránce Pavard výstavní střelou z 50. minuty. Bek Bayernu Mnichov si připsal třetí reprezentační gól a druhý po ráně zpoza šestnáctky.

"Les Bleus" těsně před koncem podržel výborným zákrokem brankář Maignan.

Nizozemsko porazilo v Rotterdamu outsidera Gibraltar 3:0. "Oranjes" poslal do vedení ve 24. minutě Depay, po změně stran přidal další dvě branky obránce Aké. Hosté hráli už od 50. minuty bez vyloučeného Walkera.

Švédsko v Solně deklasovalo Ázerbájdžán 5:0 a poprvé bodovalo po domácí porážce 0:3 s Belgií. Favorita nasměroval k výhře ve 38. minutě Forsberg. Po hodině hry si vstřelil vlastní gól Mustafazade a další švédské trefy přidali Gyökeres, Karlsson a Elanga. Skupinu F vede se šesti body Rakousko, které v Linci po obratu udolalo Estonsko 2:1.

V evropské kvalifikaci zůstává stoprocentní také Srbsko díky vítězství 2:0 v Černé Hoře. Obě branky dal Vlahovič ve druhém poločase. Maďarsko vstoupilo do skupiny G domácí výhrou 3:0 nad Bulharskem.

Kvalifikace ME 2024 ve fotbale:

Skupina B:

Nizozemsko - Gibraltar 3:0 (2:0)

Branky: 50. a 82. Aké, 24. Depay. ČK: 51. Walker (Gibraltar).

Švédsko - Ázerbájdžán 5:0 (1:0)

Branky: 38. Forsberg, 65. vlastní Mustafazade, 79. Gyökeres, 88. Karlsson, 89. Elanga.

Rakousko - Estonsko 2:1 (0:1)

Branky: 68. Kainz, 88. Gregoritsch - 25. Sappinen.

1. Rakousko 2 2 0 0 6:2 6
2. Belgie 1 1 0 0 3:0 3
3. Švédsko 2 1 0 1 5:3 3
4. Estonsko 1 0 0 1 1:2 0
5. Ázerbájdžán 2 0 0 2 1:9 0