FOTO Baroš míří do botanické a fanoušci na místě

FOTO Baroš míří do botanické a fanoušci na místě
Důkaz vidíte sami: Milan Baroš jde po svých, před zápasem s Ruskem to s ním vypadá dobře (v pozadí vychází z hotelu)
Fanoušci obklopili hotel, v němž bydlí čeští reprezentanti. Jinak je ale ve městě velký klid, hlásí z místa reportážní štáb Aktuálně.cz
Ještě snímek na památku a pomalu hledat, okdud jede tramvaj ke stadionu...
Vratislav v pátek - kolem poledního.
Foto: Tomáš Kubánek
Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
8. 6. 2012 13:35
Podívejte se, jak vypadá hostitelské město českého národního týmu i celého Eura Vratislav den před začátkem turnaje.

Podívejte se, jak vypadá hostitelské město českého národního týmu i celého Eura Vratislav pár hodin před začátkem turnaje.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Zdražení energií dopadlo na lidi na přístrojích, rada pro ně žádá příspěvek

Prudký růst cen energií výrazně dopadl na lidi se zdravotními obtížemi a handicapem, kteří se neobejdou bez podpory přístrojů s vyšší spotřebou elektřiny. Výdaje se jim tak zvedly víc než ostatním. Týká se to více než 10 tisíc lidí. Řekl to předseda Národní rady osob se zdravotním postižením (NRZP) Václav Krása. Například dýchací přístroj podle údajů rady denně používá na 6000 osob. Další handicapovaní používají různé ventilátory či jiné aparáty s vyšší spotřebou.

"Dýchací přístroje mají příkon kolem 300 wattů. Člověk je používá denně třeba deset hodin. Za den jsou to tři kilowatty. To lidé platí navíc, bez toho ale nemohou být. Domníváme se, že mají tak enormní náklady na energie, že je potřeba jejich problém řešit," uvedl Krása. Podotkl, že řada handicapovaných žije z invalidního důchodu. "Jsou to většinou lidé, kteří mohou pracovat jen minimálně. Situace je pro ně tak velmi složitá," dodal šéf rady. O problému a jeho možném řešení chce jednat s ministrem práce Marianem Jurečkou (KDU-ČSL).

Zdroj: ČTK
Další zprávy