FOTO Pětadvacet hvězd, které ozáří Euro

FOTO Pětadvacet hvězd, které ozáří Euro
PETR ČECH. Český brankář je léta považován za jednoho z nejlepších gólmanů světa, v letošní sezoně tento status ještě zvýraznil famózním výkonem v utkání, který jeho Chelsea vynesl vítěznou trofej z Ligy mistrů. Právě na Čechových schopnostech bude výrazně záviset úspěch českého týmu. Pokud svůj celek dovede hodně daleko, vynese ho to jistě mezi největší klenoty současného fotbalu.
ANDRÉS INIESTA. Když hvězdy, tak španělské. Ve výběru Vicente del Bosqueho najdeme mnoho jmen, které budí zasloužený respekt. A většinu z nich najdeme v záložní řadě. Jejím motorem může být třeba právě Iniesta, fotbalista s obrovským potenciálem a muž, který před dvěma lety rozhodl svým gólem finále světového šampionátu. Na tomto turnaji bude znovu nepřehlédnutelný.
XAVI HERNANDÉZ. Iniestovi bude v záloze obhájců titulu zdatně sekundovat zkušenější Xavi. Pokud je jeho mladší kolega motorem španělské zálohy, on je jeho mozkem. Můžete se vsadit, že téměř všechny akce Del Bosqueho grupy půjde přes něj. Udrží míč v každé situaci a přihrávky prakticky vůbec nekazí.
DAVID SILVA. Šikovný křídelník má za sebou skvělou sezonu v Manchesteru City, se kterým získal anglický titul. Silva je neodmyslitelnou součástí španělské sestavy a umí i zakončovat. A jelikož Villa je zraněný a Torres poněkud z formy, budou Španělé spoléhat třeba také na jeho střelecký apetit.
Foto: Reuters
Reuters Sport Reuters, Sport
5. 6. 2012 0:00
Podívejte se na 25 hvězd, které budou brázdit trávníky na stadionech v Polsku a Ukrajině během Eura.
 

Právě se děje

před 11 minutami

Kanadská společnost zrušila plány na převzetí Carrefouru, důvodem je odpor francouzské vlády

Kanadská maloobchodní společnost Alimentation Couche-Tard zrušila plány na převzetí evropského řetězce Carrefour za 16,2 miliardy eur (424 miliard Kč). Důvodem je odpor francouzské vlády, uvedla agentura Reuters s odvoláním na informované zdroje.

Rozhodnutí o ukončení jednání o fúzi padlo podle zdrojů po setkání francouzského ministra financí Bruna Le Maira se zakladatelem Couche-Tard Alainem Bouchardem. Již předtím Le Maire vyloučil prodej Carrefouru z důvodu zabezpečení potravin. Carrefour ani Couche-Tard se k informacím nevyjádřily.

Firma Couche-Tard doufala, že získá vládní požehnání díky závazkům, jako zachování pracovních míst i dodávek potravin od francouzských výrobců či tím, že ředitel Carrefouru a Couche-Tard budou ve sloučené firmě zastávat funkci generálního ředitele společně. Chouche-Tard chtěl rovněž investovat do Carrefouru kolem tří miliard eur. Carrefour spojení podporoval. Francouzská vláda však do 24 hodin po potvrzení jednání spojení odmítla.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 44 minutami

Německá CDU zahájila sjezd, zvolí na něm nového předsedu

Německá vládní Křesťanskodemokratická unie (CDU) kancléřky Angely Merkelové zahájila druhý a zároveň závěrečný den volebního sjezdu, na kterém vybere nového předsedu, který se bude moci ucházet o kancléřskou kandidaturu. Delegáti, kteří se kvůli pandemii nemoci covid-19 sešli on-line, vybírají z trojice uchazečů. Dosluhující šéfka CDU Annegret Krampová-Karrenbauerová o funkci neusiluje a svůj post dala loni v únoru k dispozici.

Za favorita průzkumy mezi straníky označují někdejšího šéfa poslanců vládní konzervativní unie CDU/CSU Friedricha Merze, příslušníka konzervativního křídla, za kterým následují s mírným odstupem liberální ministerský předseda Severního Porýní-Vestfálska Armin Laschet a šéf zahraničního výboru Spolkového sněmu Norbert Röttgen. Kdo z nich ale opravdu usedne do předsednického křesla, rozhodne 1001 delegátů.

Kandidáti na stranického předsedu se nejprve straníkům představí a poté budou odpovídat na případné dotazy, okolo 11:00 bude následovat volba. Pokud žádný z trojice nezíská více než 50 procent hlasů, bude se konat druhé kolo. Výsledek by mohl být znám ještě před polednem.

Ačkoli jméno nového předsedy bude jasné již dnes, oficiálně bude potvrzeno až v pátek 22. ledna. Delegáti totiž z právních důvodů musí svou elektronickou volbu potvrdit korespondenčně.

Zdroj: ČTK
Další zprávy