FOTO Pětadvacet hvězd, které ozáří Euro

FOTO Pětadvacet hvězd, které ozáří Euro
PETR ČECH. Český brankář je léta považován za jednoho z nejlepších gólmanů světa, v letošní sezoně tento status ještě zvýraznil famózním výkonem v utkání, který jeho Chelsea vynesl vítěznou trofej z Ligy mistrů. Právě na Čechových schopnostech bude výrazně záviset úspěch českého týmu. Pokud svůj celek dovede hodně daleko, vynese ho to jistě mezi největší klenoty současného fotbalu.
ANDRÉS INIESTA. Když hvězdy, tak španělské. Ve výběru Vicente del Bosqueho najdeme mnoho jmen, které budí zasloužený respekt. A většinu z nich najdeme v záložní řadě. Jejím motorem může být třeba právě Iniesta, fotbalista s obrovským potenciálem a muž, který před dvěma lety rozhodl svým gólem finále světového šampionátu. Na tomto turnaji bude znovu nepřehlédnutelný.
XAVI HERNANDÉZ. Iniestovi bude v záloze obhájců titulu zdatně sekundovat zkušenější Xavi. Pokud je jeho mladší kolega motorem španělské zálohy, on je jeho mozkem. Můžete se vsadit, že téměř všechny akce Del Bosqueho grupy půjde přes něj. Udrží míč v každé situaci a přihrávky prakticky vůbec nekazí.
DAVID SILVA. Šikovný křídelník má za sebou skvělou sezonu v Manchesteru City, se kterým získal anglický titul. Silva je neodmyslitelnou součástí španělské sestavy a umí i zakončovat. A jelikož Villa je zraněný a Torres poněkud z formy, budou Španělé spoléhat třeba také na jeho střelecký apetit.
Foto: Reuters
Reuters Sport Reuters, Sport
5. 6. 2012 0:00
Podívejte se na 25 hvězd, které budou brázdit trávníky na stadionech v Polsku a Ukrajině během Eura.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 51 minutami

V Jeseníkách horští záchranáři vyhlásili druhý stupeň lavinového nebezpečí

V Jeseníkách vyhlásili horští záchranáři druhý stupeň lavinového nebezpečí z pětibodové škály. Důvodem je to, že v závěru pracovního týdne napadl další sníh a na některých svazích hrozí uvolnění deskových lavin. Na webu Horské služby Jeseníky to oznámil její dispečer Jiří Hejtmánek. Ve vyšších polohách Jeseníků nyní leží několik desítek centimetrů sněhu, na hřebeni je nesouvislá sněhová pokrývka vysoká zhruba deset centimetrů. Druhý lavinový stupeň znamená mírné nebezpečí.

"Během posledního sněžení připadlo v Jeseníkách zhruba 15 centimetrů sněhu. V závětrných lavinových svazích je uloženo přibližně 40 centimetrů nového a větrem přefoukaného sněhu, který je uložen na tvrdou firnovou vrstvu. Je velká pravděpodobnost uvolnění deskových lavin už při malém dodatečném zatížení lyžaře," uvedl Hejtmánek.

Při druhém lavinovém stupni je uvolnění laviny možné hlavně při velkém dodatečném zatížení, a to zejména na strmých svazích většinou uvedených v lavinové předpovědi. Tento stupeň bývá obvykle vyhlašován pro polovinu zimního období a stává se při něm 34 procent lavinových nehod. V Jeseníkách platí lavinové stupně pouze v lavinových katastrech, které leží mimo turistické oblasti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy