Kapitán vedl obrat, tak Vrbův tým znovu vyhrál přípravu před Eurem

Prohlédněte si fotografie z přípravného zápasu před Eurem, v němž čeští fotbalisté porazili Rusko 2:1.
Češi tak na třetí pokus Rusko zdolali a oplatili mu prohru z ME před čtyřmi lety, když byli aktivnějším týmem.
První gól padl v už sedmé minutě. Ruští hráči na hranici faulu obrali o míč Daridu, Kokorin si navedl míč na střelu a vypálil. Čech si sice na míč sáhl, ale v cestě do sítě mu nezabránil.
Češi mohli rychle odpovědět, když Rosický našel pasem za obranu Krejčího, ten si ale míč špatně zpracoval. V 15. minutě přišla velká šance. Po kombinaci našel Gebre Selassie střílenou přihrávkou Lafatu, ale nejlepší střelec české ligy nedokázal ve skluzu dostat míč do branky.
Chvíli před pauzou musel kvůli zranění střídat Dočkal a nový muž na hřišti Skalák nestihl pokrýt Smolova, toho ale ve velké šanci vychytal Čech. Na druhé straně Lodygin chytil přímý kop Lafatovi.