Vítězný polibek. A teď vzhůru do finále, galský kohoute!

Polibek této milenecké dvojice v ochozech stadionu v Marseille přinesl Francii štěstí. Tým galského kohouta si poradil s Němci a zase si na domácí půdě zahraje velké finále.
V dnešním semifinále v Marseille porazili světové šampiony Němce 2:0.
Hrdinou Francie se stal Antoine Griezmann, který dal oba góly vítězů.
Němečtí fanoušci po zápase jen těžko potlačovali slzy.
Německo se muselo obejít bez několika hráčů základní sestavy. Do ní se tak dostal také uzdravený kapitán Schweinsteiger, který si připsal 38. start na ME nebo MS a osamostatnil se na prvním místě historické tabulky. O jedno utkání méně má Klose, o dvě pak Maldini s Matthäusem.
Foto: Reuters
Reuters Sport Reuters, Sport
7. 7. 2016 23:30
Prohlédněte si fotografie z druhého semifinále Eura, které rozhodlo o tom, že Portugalce v boji o titul vyzvou domácí hráči Francie. Ti zdolali úřadující mistry světa z Německa 2:0.
 

Právě se děje

před 36 minutami

Venezuela zavede kvůli hyperinflaci milionovou bankovku

Venezuelská centrální banka zavede od pondělí tři nové druhy bankovek. Kvůli hyperinflaci začne vydávat bankovky v nominální hodnotě 200 000, 500 000 a jednoho milionu bolívarů, informovala agentura AFP. Dosud nejvyšší hodnota byla 50 000 bolívarů. Kvůli vysoké nestabilitě domácí měny ale obyvatelé Venezuely běžně používají americký dolar.

"Hlavním problém je, že při cyklu hyperinflace centrální banka nikdy nedokáže aktualizovat měnový systém dostatečně rychle," uvedl ekonom Asdrúbal Oliveros. Kdysi prosperující země vyvážející ropu zažívá již čtvrtým rokem velice rychlý růst cen. V loňském roce míra inflace ve Venezuele vystoupala na tři tisíce procent, v lednu letošního roku zbrzdila na 2665 procent.

Za jeden milion bolívarů, což je zhruba 11 korun, lze podle agentury AFP pořídit zhruba kilogram rajčat nebo "250 mililitrů málo kvalitního tekutého mýdla". Bolívary Venezuelané používají hlavně pro placení jízdného v hromadné dopravě. Při běžných platbách Venezuelané spíše využívají výrazně stabilnější americký dolar, který se stal faktickým oběživem v zemi. Podle oficiálního kurzu jeden dolar stojí zhruba dva miliony bolívarů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy