FOTO Devadesát startů, to už je něco. Čech loví Poborského

Petr Čech. Je nejlepším gólmanem světa?
Jubilejní devadesátý zápas v reprezentaci začal pro Petra Čecha dobře, převzal si trofej pro vítěze ankety Zlatý míč ČR. Pak mu ale Maďaři vstřelili dva góly, které mu ovšem nemohl nikdo vyčítat. Ještěže to byla jen generálka. Věřme, že na Euru už Petr Čech svou branku "zamkne"!
Zastavme se na chvíli u té devadesátky. Víc startů než Petr Čech má v národním týmu jen rekordman Karel Poborský (118) a Jan Koller s Pavlem Nedvědem (oba 91). Pokud tedy nenastane nějaká katastrofa, měl by se 30letý gólman do dvou let stát absolutním číslem jedna v této statistice.
Není to ale pro něj nic neznámého, Jedničkou byl vždy, v každém klubu či reprezentačním týmu. I legendárního Ivo Viktora už dostihl v kategorii: počet vítězství v anketě Fotbalista roku. Na rozdíl od Viktora už vyhrál i Ligu mistrů, chybí mu však titul mistra Evropy. Dožene to už za pár týdnů?
Tedy, abychom byli zcela přesní: i mistrem Evropy už Petr Čech je, ale v kategorii do 21 let. Pamatujete slavný turnaj ve Švýcarsku, kde v roce 2002 ve finále v penaltovém rozstřelu vychytal Francouze?
Foto: Reuters
Reuters Luděk Mádl Eduard Erben, Reuters, Luděk Mádl
3. 6. 2012 16:00
S ligou začal ve vesničce na Lounsku, teď zná Petra Čecha celý svět
 

Právě se děje

před 23 minutami

Smartwings po téměř dvou letech vrátily do provozu Boeing 737 MAX

Smartwings dnes po téměř dvou letech znovu vypravily v běžném provozu letadlo Boeing 737 MAX 8. Před dnešním letem do Malagy dopravce letadlo podle požadavků upravil a ve středu s ním úspěšně provedl ověřovací let. Do léta chce letecká společnost postupně nasadit i zbylých šest těchto letounů, informovaly dnes Smartwings.

Letadla Boeing 737 MAX byla celosvětově odstavena od března 2019 kvůli dvěma nehodám, při nichž zahynulo 346 lidí. V závěru letošního ledna jejich provoz povolila Evropská agentura pro bezpečnost letectví (EASA).

"Naší absolutní prioritou je bezpečnost našich cestujících a posádky. Žádný stroj nepodstoupil takové prověrky bezpečnosti v historii letectví jako letoun Boeing 737 MAX. Věříme, že důvěra v tento letoun se velmi rychle obnoví," uvedl člen představenstva a generální ředitel Smartwings Roman Vik.

Zdroj: ČTK
před 59 minutami

Londýn oznámil další sankce vůči barmským armádním činitelům

Británie dnes oznámila, že přidává na sankční seznam další barmské vojenské představitele kvůli jejich zapojení do převratu, který tento měsíc vedl ke svržení zvoleného barmského vedení. Britský ministr zahraničí Dominic Raab uvedl, že na seznamu se k 19 barmským vysoce postaveným armádním činitelům přidává šest dalších jmen. Informovaly o tom agentura AP a Reuters.

Na černé listině se ocitl také generál Min Aun Hlain, který se po svržení vlády postavil do čela státu. Opatření přijaté Londýnem má zamezit osobám na seznamu v cestách do Británie a znemožnit britským podnikům či institucím, aby obchodovaly se společnostmi vlastněnými těmito barmskými vojenskými představiteli.

Británie oznámila, že ukončuje programy pomoci, v rámci nichž byly prostředky posílány barmské vládě. Dodala ale, že pomoc se i nadále dostane k "nejchudším a nejzranitelnějším v zemi".

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Koronavirový příspěvek podnikatelům se zdvojnásobí na 1000 korun, schválil Senát

Příspěvek podnikatelům a společníkům malých firem, jejichž činnost omezila vládní opatření proti epidemii koronaviru, se zdvojnásobí na 1000 korun denně. Pracovníkům na dohodu zůstane denní příspěvek 500 korun. Příspěvek už nebude navázán na nouzový stav. Na podporu dosáhnou ti, jejichž tržby se snížily minimálně o 50 procent. Ve čtvrtek to schválil Senát. Novelu nyní dostane k podpisu prezident. Bonus bude podle předlohy vyplácen za únor a březen. Vláda ale zákonem získá mandát zavést další bonusová období, která odpovídají vždy jednomu dalšímu kalendářnímu měsíci, a to nejdéle do konce roku 2021.

Zdroj: ČTK
Další zprávy