Fotbalové počasí: S Rusy déšť, s Řeky řecké, s Poláky horko

Zdeněk John
31. 5. 2012 14:44
Příští pátek, tedy 8. června, kdy vstoupí Bílkova reprezentace do skupiny A zápasem proti Rusku, bude ve Vratislavi oblačno
Stadion ve Vratislavi, kde Češi odehrají všechny tři zápasy skupiny A
Stadion ve Vratislavi, kde Češi odehrají všechny tři zápasy skupiny A | Foto:

Praha. Vratislav – Jak blízko už je fotbalové Euro ukazuje i fakt, že meteorologové si troufnou s jistou mírou nepřesnosti určit, jaké počasí čeká hráče a fanoušky, kteří do Vratislavi na utkání českého týmu vyrazí.

Zápas s Ruskem skropí déšť

Příští pátek, tedy 8. června, kdy vstoupí Bílkova reprezentace do skupiny A zápasem proti Rusku, bude ve Vratislavi oblačno. Je nanejvýš pravděpodobné, že úvodní zápas Čechů na šampionátu skropí déšť. Nebo alespoň nějaká přeháňka. Odpolední teploty se mají pohybovat kolem 18 °C, večerní (výkop je ve 20.45) kolem 16 °C.

O něco méně přesný je pak výhled na další dva dny, kdy nastoupí český tým proti Řecku a domácímu Polsku.

Řecké teplo

12.6. bude podle údajů, které pro Aktuálně.cz vypracovala meteoroložka Dagmar Hosnová, polojasno. Odpolední teplotu 26 °C mohou čekat s větším nadšením Řekové, protože jsou na ně víc zvyklí než Češi. Večer po zápase by teploty měly spadnout na 23 °C.

V závěrečném zápase s domácími Poláky pak bude nejspíš horko. Jednak půjde v sobotu 16. června o všechno, a pak výhled počasí říká, že bude polojasno, večer možnost bouřek, odpoledne kolem 27 °C, večer kolem 25 °C. „Ale musím podotknout, že zejména údaje o druhém a třetím zápase budou vyžadovat aktualizaci, je to přece jen ještě dost daleko,“ uvedla Dagmar Honsová ze společnosti Meteopress.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 2 hodinami

Hasiči likvidují požár haly v Zápech u Prahy už 24 hodin

Hasiči likvidují následky požáru haly v Zápech u Prahy už 24 hodin, budou demolovat části konstrukce a dohašovat skrytá ohniska celou noc, stále platí druhý stupeň pohotovosti. Hala s autodíly začala hořet v pátek před 20:00, byly v ní i oleje a plynové lahve. Škodu odhadl majitel společnosti AD Partner na 100 milionů korun, řekla mluvčí středočeských hasičů Dagmar Zemanová. Podle policejní mluvčí Vlasty Suchánkové začnou kriminalisté vyšetřovat, až skončí hasicí práce, zatím tedy není možné stanovit výši škody. Při požáru nebyl nikdo zraněn. Hasiči evakuovali pět lidí a domácí zvířata z okolních obytných domů.

"Požár byl náročný z důvodu nasazených sil a prostředků, šlo o velký objekt, na místě byl velký žár a hrozilo zřícení," řekla Zemanová. V době nejvyššího stupně bylo na místě zhruba 110 hasičů. V Zápech zřídili provizorní čerpací stanici. Byl vyhlášen nejvyšší, čtvrtý stupeň poplachu, který hasiči snížili dnes před 02:30 na druhý. Statik doporučil stržení budovy.

Čtvrtý stupeň poplachu hasiči vyhlašují při mimořádných událostech, například pokud je nasazen vyšší počet zasahujících jednotek. Při hašení v Zápech bylo nasazeno 30 vozidel a 17 jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů, vypomáhali i pražské. Chemická jednotka hasičů z Kamenice na místě monitorovala, zda do ovzduší neuniká nadměrné množství škodlivin. Žádné škodlivé hodnoty hasiči nezjistili.

 

Zdroj: ČTK
Další zprávy