Anglie je dál stoprocentní. Bulhaři dostali jen o gól míň než Češi, Kane dal hattrick

7. 9. 2019 23:15
Fotbalisté Anglie v kvalifikaci mistrovství Evropy díky hattricku Harryho Kanea ve Wembley rozstříleli 4:0 Bulharsko. Výběr trenéra Garetha Southgatea tak vyhrál i třetí zápas ve skupině A, ve které je jedním z jeho soupeřů i česká reprezentace. Ta dostala na jaře od Anglie ve Wembley gólů dokonce pět.
Harry Kane, kapitán anglických fotbalistů, slaví jeden ze svých tří gólů, kterými v kvalifikaci o postup na EURO 2020 pomohl k výhře 4:0 nad Bulharskem | Foto: Reuters

Kane se poprvé trefil ve 24. minutě po asistenci Raheema Sterlinga, další góly přidal z pokutových kopů v 50. a 73. minutě. Útočník Tottenhamu se navíc přihrávkou před prázdnou branku podepsal i pod zbývající zásah Sterlinga, který v 55. minutě zvýšil na 3:0.

Anglie je v kvalifikaci nadále stoprocentní a s devíti body a skóre 14:1 vede tabulku skupiny A. Druhé je po dnešní nečekané výhře 2:1 na českou reprezentací Kosovo, které ztrácí jeden bod, ale má odehráno o zápas víc. Podobně na tom jsou i Češi, kteří jsou o další dva body zpět třetí.

Bez porážky je i Ukrajina, která vyhrála 3:0 v Litvě a potřetí za sebou udržela čisté konto. O vítězství hostů ve Vilniusu rozhodli Oleksander Zinčenko, Marlos a Ruslan Malinovskij. Ukrajinci mají na prvním místě tabulky skupiny B náskok osmi bodů před Portugalskem. Evropští šampioni po vítězství 4:2 v Srbsku v kvalifikaci na třetí pokus vyhráli a mají dva zápasy k dobru.

Francouzi přivítali v Saint-Denis Albánii a neukázali se jako dobrý hostitel. Před zápasem soupeři pustili hymnu Andorry, hlasatel se poté omluvil fanouškům Arménie a nakonec mistři světa díky dvěma zásahům Kingsleyho Comana a brankám Oliviera Girouda s Jonathonem Ikoném zvítězili jednoznačně 4:1.

Týmu trenéra Didiera Deschampse patří v tabulce skupiny první místo. Dvanáct bodů mají však na kontě také Island a Turecko, v jehož dresu při vydřeném vítězství 1:0 nad Andorrou odehrál jubilejní 100. zápas v reprezentaci devětatřicetiletý kapitán Emre Belözoglu.

Kvalifikace fotbalového mistrovství Evropy 2020:

Skupina A:

Anglie - Bulharsko 4:0 (1:0)

Branky: 24. a 50. z pen. a 73. z pen. Kane, 55. Sterling.

Skupina B:

Srbsko - Portugalsko 2:4 (0:1)

Branky: 68. Milenkovič, 85. Mitrovič - 42. Carvalho, 58. Guedes, 80. Ronaldo, 86. Silva.

Litva - Ukrajina 0:3 (0:2)

Branky: 7. Zinčenko, 27. Marlos, 62. Malinovskij.