reklama
 
 

Euro je plné Panenků. Po Pirlovi ohromil i blázen Ramos

28. 6. 2012
Podle španělského stopera není penalta ala Panenka riskem, ale jistotou.

Doněck - Antonín Panenka může být spokojený. Jeho legendární vršovický „dloubák“ je zpět na výsluní. Po Italovi Andreu Pirlovi předvedl stejný kousek v semifinále evropského šampionátu muž, od kterého by se takový technický majstrštyk čekal snad nejméně. Řízný španělský bek Sergio Ramos svou chladnokrevností ohromil celou Evropu.

Risk? Ne ne, jistota, smál se šťastný Ramos

„Byla to ta poslední věc, kterou mohl brankář očekávat. Musíte být v rozstřelu sebejistí. Vypadá to jako risk, ale brankář jde téměř vždy do strany, takže je to vlastně jistota,“ vyprávěl po utkání šťastný střelec. Také díky jemu Španělé postoupili do třetího velkého finále v řadě. „Viděl jsem gólmana, že je připravený skočit na jednu stranu. Pak už to bylo štěstí,“ dodal Ramos.

Už to, že se odhodlal kopat v rozstřelu, bylo svým způsobem překvapení. Nedávno totiž selhal v semifinále Ligy mistrů a místo Realu Madrid zamířil do finále milionářské soutěže Bayern Mnichov. Tehdy Ramos vysoko přestřelil. Jenže jeho sebevědomí se téměř dotýká nebes. Nemyslel na strach, že znovu nedá. Naopak, chtěl svou minelu napravit a bez váhání šel na věc.

Ramos: Trenér ví, že jsem tak trochu blázen

„Asi jsem tak trochu blázen. A trenér to ví, tak mě nakonec nechal kopat, i když hodně váhal. Chtěl jsem na penaltu jít a těší mě, že jsem byl schopný vstřelit gól způsobem, na který se bude vzpomínat,“ smál se po utkání stoper. „Ale samozřejmě mi nešlo o mou osobní slávu, ale o postup našeho týmu,“ nezapomněl dodat.

Obránce za odvážný kousek ocenil i jeho spoluhráč z Realu i reprezentace, brankář a kapitán Španělů Iker Casillas. „Sergio je muž, který má neskutečnou odvahu. Abyste takhle kopli penaltu v semifinále velkého turnaje, musíte mít pro strach uděláno,“ podotkl Casillas.

autor: Sport | 28. 6. 2012

Související

  reklama
  reklama
  Komerční sdělení
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama