Tak Francie vyloupila Mnichov. Aktivista přistál na hřišti a zranil osvětlovačku

V Mnichově bojovali ve šlágru fotbalového Eura domácí Němci s Francií. Podívejte se na fotografie.
Robin Goosens a jeho momentka z úvodu utkání mezi Německem a Francií na fotbalovém Euru. Drama přišlo ještě před úvodním hvizdem.
Na stadionu v Mnichově přistál s padákem opatřeným motorem ekologický aktivista z organizace Greenpeace.
Podle agentury AP zřejmě seskočil ze střechy stadionu. Na padáku měl nápisy Greenpeace a Kick out oil (Vykopněte naftu).
Televizní stanice ARD s odvoláním na policejní zdroje uvedla, že parašutista během přistání poranil na hlavě dva lidi, kteří museli být ošetřeni v nemocnici. Sám zraněn nebyl.
Foto: Reuters
Sport Reuters Sport, Reuters
Aktualizováno 15. 6. 2021 23:19
V Mnichově bojovali ve šlágru fotbalového Eura domácí Němci s Francií. Podívejte se na fotografie.
 

Právě se děje

před 54 minutami

Nové byty v Praze do konce června zdražily meziročně o 9,4 procenta, ukázala analýza

Prodejní ceny nových bytů v Praze na konci června meziročně vzrostly v průměru o 9,4 procenta na 118 480 korun za metr čtvereční. Proti prvnímu čtvrtletí stouply ceny o 5,6 procenta. Vyplývá to z aktuální analýzy developerských firem Trigema, Skanska Reality a Central Group. Růst cen podle nich zrychlil kvůli převisu poptávky nad nabídkou, odrážejí se v něm i zvyšující se ceny stavebních materiálů.

"Prodeje jsou na rekordní úrovni již devět měsíců v řadě. Poptávku ženou stále velmi dostupné hypotéky a také obava ze znehodnocení úspor vlivem inflace. Na byty se dokonce tvoří pořadníky a nové projekty se z velké části vyprodají prakticky hned po uvedení na trh," uvedl zakladatel a šéf společnosti Central Group Dušan Kunovský.

Z analýzy vyplývá, že během druhého čtvrtletí letošního roku se v metropoli prodalo rekordních 2650 nových bytů, počet nabízených jednotek se naopak snížil na 3350. Za celé pololetí se podle firem v Praze prodalo 4750 nových bytů, meziročně téměř dvojnásobek. Největší zájem lidé při koupi projevili o dispozice 2+kk, druhou prodejně nejsilnější pozici obsadily třípokojové byty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy