Katastrofa a dno. Když nejlépe rozehrává brankář, je něco špatně, míní Rusové

ČTK ČTK
22. 6. 2021 10:27
Podle trenéra Stanislava Čerčesova doplatili ruští fotbalisté na mistrovství Evropy na nedostatek zkušeností s velkými turnaji, kapitán Arťom Dzjuba byl ještě kritičtější. "Sborná" po prohře 1:4 s Dánskem vypadla z turnaje už v základní skupině B a nenavázala na tři roky starý postup mezi nejlepších osm týmů na domácím mistrovství světa.
Arťom Dzjuba
Arťom Dzjuba | Foto: Reuters

"Když se prohraje, je to vždy odpovědnost trenéra. Měli jsme v týmu pár zkušených hráčů, ale také řadu dalších, kteří musí ještě zkušenosti získávat," uvedl Čerčesov na tiskové konferenci. "Je důležité, abychom se na tyhle turnaje dál dostávali a stále posouvali svou hru dál," mínil trenér.

Vedle neproměněných šancí doplatili Rusové i na chyby v obraně. Za tři zápasy inkasovali sedm branek a vstřelili jen dvě. "Nechci být konkrétní a zmiňovat jednotlivé hráče. Naopak jsem všem za jejich výkon na turnaji poděkoval. Doufám, že si sami svou hru zanalyzují a ti, co na turnaji nebyli, že se z toho poučí," uvedl Čerčesov.

Rusové sice jeli do Kodaně k rozhodujícímu zápasu s tím, že by jim k druhému místu v tabulce a postupu mohla stačit i remíza, jenže proti Dánsku zaostali ve všech směrech. Soupeř je přestřílel 16:6, na rohové kopy vyhrál 7:1 a v procentuálním držení míče byl lepší v poměru 61:39. Ruský deník Sport Express na titulní stránce komentoval porážku slovem "Dno" a web Tele-sport.ru ji označil za "Katastrofu v Kodani".

"Musíme si uvědomit, že tohle je mistrovství Evropy a je to úplně jiná úroveň. Každý z nás na sobě musí dál pracovat, abychom posunuli svůj herní standard," konstatoval ruský kapitán Arťom Dzjuba. "Když ale v týmu nejlépe rozehrává brankář, tak to není v pořádku. Proti těžkému soupeři dokážeme vždy jen vracet míč brankáři. Naše mentalita nám nedovoluje zvládat takový tlak a hrát odvážně a útočit, když je potřeba," řekl Dzjuba.

Rusko skončilo v základní části mistrovství Evropy potřetí za sebou, na turnaji porazilo jen Finsko 1:0. Kvůli horšímu skóre v minitabulce však skončilo i za ním.

"Nejsme slepí. Vidíme ty správné dveře a cestu, která k nim vede. Máme dobré hráče, jen jim musíme pomoci rozvinout se a připravit je, aby se posunuli dál," prohlásil Čerčesov. "Pro úspěch ale nestačí být jen dobrý fotbalista, musíte být také silnou a odolnou osobností. Někteří kluci určitě mají potenciál, aby své kvality na velkých turnajích prodali," dodal trenér ruské reprezentace.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Policie v doplněném spisu ke kauze Čapí hnízdo opět navrhla podání obžaloby. Uvedl to mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze

Obhájci premiéra Andreje Babiše (ANO) a jeho někdejší poradkyně Jany Mayerové (nyní Nagyové) se v pondělí seznámili s doplněným trestním spisem v dotační kauze Čapí hnízdo. Uvedl to Deník N. Policie předala doplněný spis  Městskému státnímu zastupitelství v Praze, konkrétně státnímu zástupci Jaroslavu Šarochovi k rozhodnutí o dalším postupu. Opět navrhla podání obžaloby. 

Babiš i Mayerová jsou v souvislosti s udělením padesátimilionové dotace na stavbu farmy Čapí hnízdo obviněni z poškození finančních zájmů Evropské unie a z dotačního podvodu. Vinu dlouhodobě odmítají.

"Už jsme se dnes seznámili se spisem Čapí hnízdo. Pro nás se nic nezměnilo a nic nového jsme se nedozvěděli. Seznamovali jsme se s tím zhruba hodinu," řekl Deníku N Babišův advokát Josef Bartončík, který spolu se svým bratrem Michaelem hájí oba obviněné.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Nesrovnalosti i "atmosféra strachu", kritizuje volby v Rusku Evropská unie

Evropská unie v pondělí odsoudila "atmosféru zastrašování" v souvislosti s parlamentními volbami v Rusku a poukázala na četné nesrovnalosti při hlasování, na které upozorňovali nezávislí pozorovatelé. Polsko zase označilo za protiprávní skutečnost, že do ruské Státní dumy mohli volit i lidé z východní Ukrajiny, což zkritizovala také EU. Podle Británie průběh voleb, po nichž si dvoutřetinovou ústavní většinu v dolní komoře ruského parlamentu udrží vládní strana Jednotné Rusko, svědčí o vážném omezování demokratických svobod v Rusku.

"To, co jsme viděli před volbami, byla atmosféra zastrašování všech nezávislých kritických hlasů," řekl na tiskovém brífinku mluvčí šéfa unijní diplomacie Josepa Borrella. "Nebyli u toho žádní nezávislí mezinárodní pozorovatelé, takže je velmi obtížné zjistit, jak volby skutečně dopadly," dodal mluvčí Peter Stano. Od místních nezávislých pozorovatelů však má EU podle Stana indicie svědčící o "četných nesrovnalostech" při hlasování. Borrell se má podle něj tento týden sejít s ruským ministrem zahraničí Sergejem Lavrovem na okraj zasedání Valného shromáždění OSN v New Yorku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy