Dánského brankáře Schmeichela při penaltě Kanea oslňovali laserem

8. 7. 2021 7:38
Druhé semifinále letošního Eura mezi Anglií a Dánskem rozhodla kontroverzní penalta po zákroku na Raheema Sterlinga, kterou v prodloužení nadvakrát proměnil domácí kapitán Harry Kane. Angličané díky jeho trefě zvítězili 2:1 a postoupili do finále, ve kterém se v neděli večer utkají s Itálií.

Pokutový kop ale vyvolal řadu pobouřených reakcí. Jednak celé penaltové situaci předcházel moment, kdy byly na hřišti dva míče, a také se řešilo, zdali se zákrok na Sterlinga vůbec měl pískat.

Při samotné penaltě Kanea pak někdo z bezmála 65 000 fanoušků ve Wembley oslňoval dánského brankáře laserem, jak dokazují videa, která se objevila na sociálních sítích krátce po zápase.

Laserová ukazovátka, která mohou ve výjimečných případech způsobit vážné poškození zraku, řešili rozhodčí už v průběhu utkání, pachatele se ale na tribunách dohledat nepodařilo.

Schmeichel se nicméně laserovým útokem vyrušit nenechal a první pokus Harryho Kanea u své levé tyče chytil. Naneštěstí pro Seveřany ale přitom vyrazil míč jen před sebe a Kane ho na druhý pokus už do branky dostal.

Anglie se tak dostala do klíčového vedení, které udržela až do konce prodloužení. Ve finále se opět ve Wembley Angličané utkají s Itálií.