Poražení, ale ne pokoření. Tak skončil sen českých fotbalistů o evropské medaili

Poražení, ale ne pokoření. Tak skončil sen českých fotbalistů o evropské medaili
Seveřané rozhodli už v prvním poločase, kdy se trefili Thomas Delaney...
Čtyři minuty po pauze snížil pátým gólem na šampionátu Patrik Schick.
Český tým hrál v samostatné historii čtvrtfinále na Euru počtvrté a podruhé neuspěl.
Národní tým už vyrovnat nedokázal, takže po závěrečném hvizdu přišlo velké zklamání.
Foto: Reuters
Reuters Reuters, Milan Kammermayer
3. 7. 2021 20:43
Prohlédněte si fotografie ze čtvrtfinále mistrovství Evropy, v němž čeští fotbalisté prohráli s Dánskem těsně 1:2 a přišli o možnost bojovat o medaile.
 

Právě se děje

před 59 minutami

Nové byty v Praze do konce června zdražily meziročně o 9,4 procenta, ukázala analýza

Prodejní ceny nových bytů v Praze na konci června meziročně vzrostly v průměru o 9,4 procenta na 118 480 korun za metr čtvereční. Proti prvnímu čtvrtletí stouply ceny o 5,6 procenta. Vyplývá to z aktuální analýzy developerských firem Trigema, Skanska Reality a Central Group. Růst cen podle nich zrychlil kvůli převisu poptávky nad nabídkou, odrážejí se v něm i zvyšující se ceny stavebních materiálů.

"Prodeje jsou na rekordní úrovni již devět měsíců v řadě. Poptávku ženou stále velmi dostupné hypotéky a také obava ze znehodnocení úspor vlivem inflace. Na byty se dokonce tvoří pořadníky a nové projekty se z velké části vyprodají prakticky hned po uvedení na trh," uvedl zakladatel a šéf společnosti Central Group Dušan Kunovský.

Z analýzy vyplývá, že během druhého čtvrtletí letošního roku se v metropoli prodalo rekordních 2650 nových bytů, počet nabízených jednotek se naopak snížil na 3350. Za celé pololetí se podle firem v Praze prodalo 4750 nových bytů, meziročně téměř dvojnásobek. Největší zájem lidé při koupi projevili o dispozice 2+kk, druhou prodejně nejsilnější pozici obsadily třípokojové byty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy