Chorvati se musí obejít bez Oliče. Kvůli zranění nejede

Sport Sport
4. 6. 2012 15:34
Útočník si poranil stehenní sval
Ivica Olič.
Ivica Olič. | Foto: Reuters

Záhřeb - Chorvati musejí před Eurem oželet důležitého muže ofenzívy. Z nominace národního týmu vypadl kvůli zranění útočník Bayernu Mnichov Ivica Olič.

Dvaatřicetiletý fotbalista se zranil v sobotním přípravném duelu s Norskem, který skončil remízou 1:1. Olič si poranil stehenní sval a na marodce stráví šest týdnů.

Místo hráče, který se v létě stěhuje do Wolfsburgu, trenér Slaven Bilič nominoval útočníka ukrajinského Dněpropetrovsku Nikolu Kaliniče.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 18 minutami

Německá CDU zahájila sjezd, zvolí na něm nového předsedu

Německá vládní Křesťanskodemokratická unie (CDU) kancléřky Angely Merkelové zahájila druhý a zároveň závěrečný den volebního sjezdu, na kterém vybere nového předsedu, který se bude moci ucházet o kancléřskou kandidaturu. Delegáti, kteří se kvůli pandemii nemoci covid-19 sešli on-line, vybírají z trojice uchazečů. Dosluhující šéfka CDU Annegret Krampová-Karrenbauerová o funkci neusiluje a svůj post dala loni v únoru k dispozici.

Za favorita průzkumy mezi straníky označují někdejšího šéfa poslanců vládní konzervativní unie CDU/CSU Friedricha Merze, příslušníka konzervativního křídla, za kterým následují s mírným odstupem liberální ministerský předseda Severního Porýní-Vestfálska Armin Laschet a šéf zahraničního výboru Spolkového sněmu Norbert Röttgen. Kdo z nich ale opravdu usedne do předsednického křesla, rozhodne 1001 delegátů.

Kandidáti na stranického předsedu se nejprve straníkům představí a poté budou odpovídat na případné dotazy, okolo 11:00 bude následovat volba. Pokud žádný z trojice nezíská více než 50 procent hlasů, bude se konat druhé kolo. Výsledek by mohl být znám ještě před polednem.

Ačkoli jméno nového předsedy bude jasné již dnes, oficiálně bude potvrzeno až v pátek 22. ledna. Delegáti totiž z právních důvodů musí svou elektronickou volbu potvrdit korespondenčně.

Zdroj: ČTK
Další zprávy