Chobotnice, tapír i kráva na útěku. Němcům bude výsledky Eura předpovídat koala

ČTK ČTK
26. 5. 2016 11:23
"Jako Australan má zaručeně nezaujatý pohled na dění v evropském fotbalu," zdůvodnilo vedení zoologické zahrady v Lipsku svou volbu vačnatce jako nestranného média.
Legendární chobotnice Paul je po smrti, při letošním Euru bude věštit koala
Legendární chobotnice Paul je po smrti, při letošním Euru bude věštit koala | Foto: Sport

Lipsko - Zvířecí hvězdy, které předpovídají výsledky zápasů, jsou v posledních letech tradiční součástí velkých fotbalových šampionátů. Výjimkou nebude ani nadcházející mistrovství Evropy, během něhož bude pro německý tým věštit koala Oobi-Ooobi.

"Jako Australan má zaručeně nezaujatý pohled na dění v evropském fotbalu," zdůvodnilo vedení zoologické zahrady v Lipsku svou volbu vačnatce jako nestranného média.

Zatím není jasné, jakým způsobem bude Oobi-Ooobi výsledky tipovat. Oblíbený výběr mezi různými druhy žrádla zřejmě nepřipadá v úvahu, protože koala se živí takřka výhradně listy eukalyptu. I tak je ale dost vybíravá a lipská ZOO proto na svých plantážích pěstuje 23 různých druhů stromů a keřů tohoto rodu.

Dosud nejslavnějším zvířecím věštcem se stala dnes už uhynulá chobotnice Paul, který v roce 2010 přesně předpověděl výsledky všech sedmi zápasů německé reprezentace na mistrovství světa. Hlavonožec, jenž se později dočkal i sochy v nadživotní velikosti, se pak nemýlil ani při předpovědi finálového zápasu mezi Španělskem a Nizozemskem.

Na předchozím evropském šampionátu se do věštění pustilo hned několik zvířecích odborníků. Výsledky předpovídala kráva Yvonne, která se v Bavorsku proslavila útěkem před jatkami a tříměsíčním unikáním před pronásledovateli, fretka Fred z charkovské zoologické zahrady, vepř Foontik z Kyjeva nebo slonice Citta z krakovské zoo.

Také další obyvatelé lipské ZOO už v minulosti věštili. Tapír čabrakový v roce 2013 tipoval výsledek finále Ligy mistrů mezi Bayernem a Dortmundem, šilhavá vačice Heidi se zase v roce 2011 blýskla při předávání Oskarů. První zápas, na kterém letos Oobi-Ooobi předvede své schopnosti, bude 12. června duel Německa s Ukrajinou.

 

Právě se děje

před 34 minutami

Poslanci uctili minutou ticha zesnulého Jaroslava Kuberu

Poslanci uctili před zahájením první letošní schůze minutou ticha památku Jaroslava Kubery. Předseda Senátu a dlouholetý teplický primátor náhle zemřel v pondělí. Horní komora navrhne vládě vyhlášení státního smutku.

Kubera stál v čele horní parlamentní komory od předloňského roku, před tím byl jejím místopředsedou. V novodobé historii Česka je to poprvé, kdy ve funkci zemřel jeden z nejvyšších ústavních činitelů. Senátorem byl dvě desetiletí. V Teplicích působil jako primátor téměř čtvrt století. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy