Problém pro Anglii. Dva hráči se objímali s nakaženým Skotem, šli do izolace

ČTK ČTK
21. 6. 2021 19:47
Angličtí fotbalisté Ben Chilwell a Mason Mount se den před úterním závěrečným zápasem základní skupiny D na mistrovství Evropy proti Česku z preventivních důvodů izolovali od týmu.
Mason Mount
Mason Mount | Foto: Reuters

Oba hráči Chelsea se po pátečním zápase proti Skotsku dostali do blízkého kontaktu se svým klubovým spoluhráčem Billym Gilmourem, jenž byl následně pozitivně testován na koronavirus.

Chilwell a Mount se po bezbrankové remíze s Gilmourem zdravili a objímali. Skotský záložník byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu, dnes ale tým oznámil, že kvůli pozitivnímu testu na covid-19 musí do desetidenní izolace, takže přijde o úterní duel proti Chorvatsku i případné osmifinále.

Zda Chilwellova a Mountova izolace znamená, že nebudou v anglickém mužstvu pro úterní duel ve Wembley, zatím není jasné. Záložník Mount byl v obou dosavadních duelech v základní sestavě, levý obránce Chilwell ještě na turnaji nenastoupil.

"Momentálně nevíme," uvedl trenér anglické reprezentace Gareth Southgate na tiskové konferenci k případné absenci dua z Chelsea. "Je to nejasné a hodně se o tom v zákulisí jedná. Během příštích 12 hodin to musíme zjistit," dodal.

Anglická Fotbalová asociace (FA) uvedla, že o izolaci hráčů Chelsea rozhodla z preventivních důvodů a po konzultaci s národní zdravotní agenturou PHE. Zároveň FA oznámila, že všichni členové týmu měli v pondělí negativní testy na koronavirus.

Čeští fotbalisté se v úterý střetnou s Anglií o vítězství ve skupině, svěřencům trenéra Jaroslava Šilhavého stačí ke konečnému prvnímu místu v tabulce získat bod.

 

Právě se děje

před 4 minutami

Thermal dostane kvůli pandemii dalších 300 milionů korun, schválila vláda

Základní kapitál karlovarského hotelu Thermal stoupne o 300 milionů korun na 1,1 miliardy korun. Návrh ministerstva financí (MF) v pondělí schválila vláda, uvedla na Twitteru ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Důvodem navýšení je podle dřívějšího vyjádření MF propad tržeb kvůli pandemii, růst cen stavebních prací a neočekávané náklady spojené s modernizací hotelu - jako například potřeba likvidace nebezpečných látek či nutnost sanace havarijních kovových konstrukcí. Zvýšení základního kapitálu se uskuteční upsáním nových akcií. Akcionářská práva státu v hotelu vykonává MF.

"Cílem navrhovaného kapitálového posílení Thermal je primárně zajistit, aby společnost mohla realizovat zamýšlené investice a aby zabránila riziku vrácení poskytnutých investičních prostředků (dotace a úvěr od SFŽP), neboť již v polovině roku 2021 dochází k plnému dočerpání prostředků pocházejících ze zatím posledního vkladu do základního kapitálu společnosti," uvádí materiál.

Schillerová již dříve upozornila, že jen za poslední tři roky vyskočily ceny stavebních prací téměř o třetinu a areál, který je kulturním, kongresovým a lázeňským centrem Karlovarska, proměnila pandemie v dům duchů. "Také faktický stav konstrukcí odhalila modernizace v daleko horším stavu, než se počítalo při posledním navýšení základního kapitálu v roce 2016," uvedla. Podle ní je vzhledem k investičnímu plánu do roku 2025 a s přihlédnutím k riziku krácení dotace na snížení energetické náročnosti budovy zvýšení základního kapitálu jediný možný krok.

Zdroj: ČTK
Další zprávy