Čeští fotbalisté v přípravě rozstříleli Výběr Štýrska

23. 5. 2012 21:30
David Lafata vstřelil Výběru Štýrska dva góly
David Lafata vstřelil Výběru Štýrska dva góly | Foto: ČTK

Bad Waltersdorf - Česká fotbalová reprezentace v modelovém přípravném utkání v Rakousku porazila místní výběr Štýrska 7:1.

Svěřenci trenéra Michala Bílka si tak v Bad Waltersdorfu zpestřili soustředění, v rámci kterého se ještě v sobotu utkají v oficiální přípravě s Izraelem.

Bílek ze zápasu žádné velké závěry nedělal.

"Beru to jako trénink, se kterým jsem spokojený. Mohli jsme nastoupit proti sobě, ale je lepší, když proti vám stojí někdo, koho neznáte," řekl po utkání Bílek.

Lafata dal dva góly, Darida měl premiéru

Češi proti snaživému domácímu týmu ještě nemohli nasadit kapitána Tomáše Rosického, záložníka Jaroslava Plašila a brankáře Petra Čecha.

Bílek prostřídal v každém poločase dvě odlišné sestavy, celý zápas odehrál jen Daniel Pudil. Premiéru, byť v neoficiálním reprezentačním utkání, si po změně stran odbyl i plzeňský záložník Vladimír Darida.

Dvěma góly se ve druhém poločase blýskl nejlepší ligový střelec David Lafata, k němu se ještě připojili Pekhart, Kadlec, Baroš, Necid a Kolář.

I když domácí prohráli vysokým rozdílem, hlavně v prvním poločase, který prohráli "jen" 1:3, si vysloužili potlesk dvou stovek diváků na malém stadionku.

A český kouč Bílek také několikrát během utkání dal hlasitě najevo svoji nespokojenost s lacinými ztrátami a pomalejším přechodem do útoku.

Zápas ve druhém poločase také poznamenala bouřka, která se nad štýrským městečkem prohnala.

Výsledek:

Česko - Výběr Štýrska 7:1 (3:1)

Branky Česka: 72. a 81. Lafata, 1. Pekhart, 8. Kadlec z pen., 45. Baroš, , 75. Necid, 78. Kolář.

Sestava Česka:

1. poločas: Laštůvka - Gebre Selassie, Sivok, Kadlec, Pudil - Rezek, Jiráček, Hübschman, Pilař - Baroš, Pekhart.

2. poločas: Grigar - Rajtoral, Hubník, Suchý, Limberský - Petržela, Darida, Kolář, Pudil - Necid, Lafata. Trenér: Bílek.