Češi v přípravě na Euro porazili Rusko, duel otočili Rosický a Necid

Kapitán vedl obrat, tak Vrbův tým znovu vyhrál přípravu před Eurem
Češi tak na třetí pokus Rusko zdolali a oplatili mu prohru z ME před čtyřmi lety, když byli aktivnějším týmem.
První gól padl v už sedmé minutě. Ruští hráči na hranici faulu obrali o míč Daridu, Kokorin si navedl míč na střelu a vypálil. Čech si sice na míč sáhl, ale v cestě do sítě mu nezabránil.
Češi mohli rychle odpovědět, když Rosický našel pasem za obranu Krejčího, ten si ale míč špatně zpracoval. V 15. minutě přišla velká šance. Po kombinaci našel Gebre Selassie střílenou přihrávkou Lafatu, ale nejlepší střelec české ligy nedokázal ve skluzu dostat míč do branky.
Chvíli před pauzou musel kvůli zranění střídat Dočkal a nový muž na hřišti Skalák nestihl pokrýt Smolova, toho ale ve velké šanci vychytal Čech. Na druhé straně Lodygin chytil přímý kop Lafatovi.
1. 6. 2016 19:50
Předposlední přípravný zápas českých fotbalistů před mistrovstvím Evropy skončil pro svěřence trenéra Vrby výhrou nad silným Ruskem.

Innsbruck - Předposlední přípravný zápas českých fotbalistů před mistrovstvím Evropy skončil pro svěřence trenéra Pavla Vrby cennou výhrou nad silným Ruskem.

Češi v rakouském Innsbrucku zvítězili 2:1, když ve druhém poločase duel otočili brankami kapitána Tomáše Rosického a střídajícího útočníka Tomáše Necida. Kaňkou na úspěchu bylo zranění záložníka Bořka Dočkala, který v závěru první půle odkulhal ze hřiště.

Trenér Vrba byl spokojený

"Jsem rád, že jsme dnešní zápas zvládli i herně. Začátek nebyl nejlepší, zase jsme dostali první branku, což se nám v poslední době často stává. Do 30. minuty jsme pak měli tři dobré situace, kdy jsme mohli vyrovnat. V druhém poločase to byl fotbal nahoru dolů a jsem rád, že se nám podařilo výsledek otočit," zhodnotil zápas kouč Vrba.

"Jsem spokojený s tím, že jsme potvrdili, že to soustředění k něčemu vedlo. Něco z toho, co jsme nacvičovali, se projevuje ve hře. Ještě máme dvanáct dní, abychom to zdokonalili. Vše nebylo ideální, někdy jsme zbytečně ve středu pole ztráceli míče," dodal.

Úvod přípravného utkání začal ve slušném tempu. Už ve 3. minutě našel Rosický pasem za obranou soupeře Gebre Selassieho, český krajní obránce ale míč obdržel na delší nohu a nestačil zakončit přesně. O několik chvil později zahrozili na druhé straně Rusové a hned z toho byla úvodní branka.

Češi inkasovali už v šesté minutě

V 6. minutě po chybné české rozehrávce se zmocnil míče Kokorin, který následně zpoza vápna napálil balon za záda Petra Čecha.
Češi mohli brzy vyrovnat, po hezké a rychlé kombinaci posílal míč ze strany v pádu před branku Gebre Selassie na Lafatu, český útočník ale míč do ruské branky nedotlačil.

Po následné delší hlušší pasáži se zjevil před přestávkou ve velké šanci Ruska Smolov, toho ale skvělým zákrokem vychytal nohami Čech. Před půlí pak odstoupil Dočkal, který musel jít na rentgen s nártem.

Po přestávce proběhlo očekávané hromadné střídání. Na straně Česka do druhé půle nastoupili Plašil, Sivok a také Tomáš Necid, který se nakonec stal klíčovým mužem zápasu. Český útočník se nejdříve zapojil do akce vedoucí k vyrovnávací brance. Čtyři minuty po přestávce Necid hlavou sklepl pas Daridy na Tomáše Rosického, který se krásně opřel do střely z voleje a prostřelil Lodigina.

Češi byli ve druhé půli aktivnější, blízko vedoucí brance byl Krejčí. Ten po centru Skaláka z pravé strany předskočil ve vzduchu Smolnikova, jeho hlavička ale jen těsně minula tyč ruské branky. Ještě před tím měl Krejčí dobrou střeleckou pozici po chybě Ruska v rozehrávce, z hranice pokutového území ale vypálil velice nepřesně.

Čechova minela dopadla dobře

V 87. minutě však stál na české straně i pořádný kus štěstí. Z ojedinělé nebezpečné akce Ruska vypálil z velké dálky na branku Denisov. Petr Čech nevýrazným zásahem střelu pouze vyrazil do tyče, od které se mu míč vrátil zpět do rukavic.

V závěru utkání se však prosadili Češi. Po hezké akci odcentroval z levé strany Krejčí přesně na nohu Tomáše Necida, který z první zavěsil do ruské sítě a k asistenci u vyrovnávací branky si připsal i vítězný gól.

Česká reprezentace si vypracovala ve druhé půli více brankových příležitostí než soupeř, otočila skóre a nakonec zaslouženě vyhrála. Ještě před evropským šampionátem čeká Česko generálka proti Jižní Korei, která se odehraje tuto neděli v Praze.

Přípravné fotbalové utkání v Innsbrucku:

ČR - Rusko 2:1 (0:1)

Branky: 49. Rosický, 90. Necid - 7. Kokorin. Rozhodčí: Schörgenhofer - Winsauer, Brandner (všichni Rak.). Diváci: 650.

ČR: Čech - Gebre Selassie, Hubník (46. Sivok), Kadlec, Limberský (64. Kadeřábek) - Darida, Pavelka (46. Plašil) - Dočkal (41. Skalák), Rosický (85. Kolář), Krejčí - Lafata (46. Necid). Trenér: Vrba.

Rusko: Lodygin (46. Guilherme) - Smolnikov, V. Berezuckij (63. Neustädter), Ignaševič, Torbinskij (63. Kombarov) - Denisov, Ivanov (63. Golovin) - Šatov, Smolov, Kokorin (63. Samedov) - Dzjuba (46. Mamajev). Trenér: Sluckij.