Bizarní penalta straší Zazu ve snech: Omlouvám se, zůstane to se mnou až do smrti

ČTK Sport ČTK, Sport
4. 7. 2016 11:49
Simone Zaza je terčem vtípků kvůli zpackané penaltě v rozstřelu čtvrtfinále fotbalového Eura. Své selhání nese těžce a tvrdí, že neproměněný kop se s ním potáhne po zbytek života.
Ital Simone Zaza a jeho penalta v rozstřelu proti Německu.
Ital Simone Zaza a jeho penalta v rozstřelu proti Německu. | Foto: Reuters

Milán - Italský fotbalista Simone Zaza je přesvědčený, že neproměněný pokutový kop ve čtvrtfinále mistrovství Evropy proti Německu s ním zůstane až do konce života. Útočník Juventusu se za své sobotní selhání omluvil.

Zaza přišel na hřiště až na konci prodloužení speciálně jako penaltový exekutor. Před svým pokusem zvolil bizarní rozběh s rychlým přešlapováním a následně vysoko přestřelil branku.

Kvůli tomu se stal terčem mnoha vtípků na sociálních sítích a jeho pohyb byl například připodobňován k různým zvířatům. Němci nakonec vyhráli až v deváté sérii penaltového rozstřelu, když v normální hrací době a po prodloužení skončil zápas 1:1.

"Vždycky jsem kopal penalty takhle a byl jsem přesvědčen, že dám gól. Poslal jsem Manuela Neuera na opačnou stranu, ale bohužel míč letěl příliš vysoko," řekl Zaza v rozhovoru s italskou televizí Mediaset.

"Neproměnil jsem nejdůležitější pokutový kop v kariéře a bude to se mnou po zbytek života. Omlouvám se, že jsem Italy zklamal. Bude to těžké, ale musím to překonat. Chci, aby fanoušci věděli, že jsme tam nechali všechno," prohlásil pětadvacetiletý reprezentant.

 

Právě se děje

Další zprávy