reklama
 
 

Bílek za Euro dostane dvakrát víc než Čech. Kolem 9 milionů

27. 6. 2012
Tým by si měl rozdělit zhruba sto milionů korun.

Praha - Rosickému a spol. patří třetina peněz vydělaných za účast na fotbalovém Euru. Tak zněla dohoda.

"Až budeme vědět přesnou sumu, která se bude rozdělovat, sednu si na to s Michalem Bílkem. A rozdělíme to podle pravidel, která byla běžná za trenéra Brücknera," říká Vladimír Šmicer, manažer národního týmu.

"Každopádně bude platit, že trenér bere dvojnásobek toho, co hráči s největší zásluhou na úspěchu," dodává Šmicer.

Šmicer bude rozdělovat 103 miliony korun

Jak by tedy mohly vypadat konkrétní částky? Pojďme počítat. Například po Euru 2004, kde se Češi dostali až do semifinále, rozděloval Brückner na tým a realizační tým celkem 160,5 milionu korun.

Sobě určil prémii 15 milionů korun, což vychází na 9,35 % celkové částky.

Nejlepším 9 hráčům přiřknul Brückner poloviční sumu, tedy po 7,5 milionu korun. Asistenti pak brali třetinu toho, co hlavní kouč, tedy po 5 milionech korun.

Vladimír Šmicer by nyní měl rozdělovat zhruba 103 miliony korun. Pokud bychom se drželi Brücknerova klíče, vycházelo by to na zhruba 9,6 milionu korun pro Bílka, zhruba 4,8 milionu pro nejlepší hráče typu Petra Čecha a 3,2 milionu pro asistenty.

Jenže pozor! Do hry vstupuje nový element, který celou matematiku posouvá trochu dál.

Vladimír Šmicer totiž v rozhovoru s deníkem Aktuálně.cz připustil, že se na prémiích pro tým bude jako manažer reprezentace podílet taktéž.

Košťál: Z těch peněz já neměl ani korunu

A to je změna. Jeho předchůdce na pozici manažera reprezentace Vlastimil Košťál totiž do tohoto balíku peněz pro sebe nesahal.

"Ne, z těchto peněz já neměl ani korunu. Provedli jsme vyúčtování šampionátu a já jsem určil sumu, která připadá na hráče a realizační tým. Rozdělení této sumy pak provedl reprezentační trenér Karel Brückner, který byl osobou k tomu nejpovolanější," říká Vlastimil Košťál.

Lze očekávat, že Šmicer si nevezme jen nějaké drobné, spíše odměnu podobnou té Bílkově. Tím samozřejmě z celkového obsahu "měšce" ubude a sníží se logicky příjmy ostatních členů kádru a realizačního týmu.

"Já bych s nějakými konkrétními čísly opravdu počkal, až budeme vědět opravdu tu konkrétní sumu, kterou budeme rozdělovat. Tu nám, předpokládám, sdělí předseda svazu, pan Pelta," říká Vladimír Šmicer.

Nikdo z hráčů na peníze nepospíchá. Na dárky ale bude

"A pak si na to s Michalem Bílkem sedneme a rozdělíme to podle našeho nejlepšího svědomí, podle toho, kdo se jak o úspěch v podobě postupu do čtvrtfinále zasloužil, nejen na Euru samotném, ale i v kvalifikaci," dodává Šmicer.

"Myslím, že nikdo z kluků na to snad nijak nepospíchá, uvidíme, kdy ty peníze z UEFA vůbec přijdou. Nejpozději na Vánoce by ale na dárky nějaký příspěvek od nás dostat měli," usmívá se manažer reprezentačního týmu.

autor: Luděk Mádl | 27. 6. 2012

Související

  reklama
  reklama
  Komerční sdělení
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama