Baroš, nebo jiní? Bílek prozradí až po dnešní noci

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
11. 6. 2012 19:24
České fotbalisty čeká v úterý druhý zápas Eura s Řeckem
Udělá trenér Michal Bílek proti Řecku nějaké změny v sestavě? Fanoušci by určitě chtěli.
Udělá trenér Michal Bílek proti Řecku nějaké změny v sestavě? Fanoušci by určitě chtěli. | Foto: Reuters, Sport

Vratislav (Od našeho zpravodaje) - Je možné, že trenér české reprezentace Michal Bílek do druhého utkání na Euru proti Řecku chystá nějaké změny.

"O sestavě ještě nejsem úplně definitivně rozhodnut. Rozhodnu se nejspíš až zítra ráno," připustil kouč. "Ale nebudu komentovat, o jakých postech konkrétně nemám jasno. Prostě máme 23 hráčů a já z nich vyberu."

Bílek věří, že tým zvládne složitou situaci, v níž uvízl po úvodní porážce 1:4 s Ruskem. "Nepovedl se nám tady jeden zápas. Ale na Euro jsme se strašně těšili a náš cíl postoupit ze skupiny trvá dál. Víme, že nejméně čtyři body musíme získat a o ty první tři se pokusíme v úterý," řekl Bílek na předzápasové tiskové konferenci ve Vratislavi.

Český kouč den před klíčovým zápasem věří síle už často odepisovaného týmu. "Vždy jsme se z těžké situace dostali a povede se to také teď," uvedl.

Řecko má svou sílu

Vnímá i sílu Řecka, které v páteční premiéře získalo bod s domácím Polskem po remíze 1:1, byť hrálo dlouho v oslabení. Kdyby Češi inkasovali jako první, jejich výchozí pozice by se podle Bílka zkomplikovala.

"Pokud jako první inkasujeme, pak bude situace těžká. Důležité bude, abychom se nenechali strhnout, oni (Řekové) budou čekat na protiútoky. Bude to o trpělivosti."

Spekuluje se o nasazení levého beka Davida Limberského a přesunu Michala Kadlece do středu obrany místo Romana Hubníka. Od začátku by také mohl hrát záložník Tomáš Hübschman, který v premiéře nastoupil až do druhé půle.

 

Český tým na ME ve fotbale 2012 - sledujte zápas Řecko - Česko online.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 10 minutami

O místo policejního prezidenta se uchází jediný kandidát, dosavadní náměstek Vondrášek

Do nabídkového řízení na místo policejního prezidenta se přihlásil jeden kandidát. Na Twitteru to uvedlo ministerstvo vnitra. Během úterý však ještě mohou přijít přihlášky, které případní uchazeči poslali poštou. Česká televize a deník Právo v pondělí uvedly, že přihlášku do nabídkového řízení podal náměstek policejního prezidenta Martin Vondrášek. Současný policejní prezident Jan Švejdar ve funkci skončí k 31. březnu.

"Do nabídkového řízení se přihlásil jeden kandidát. Do dnešního večera však ještě mohou další včas podané přihlášky dojít poštou," uvedlo vnitro. Uchazeče podle ministerstva nyní posoudí poradní komise, která své závěry předloží ministru vnitra Vítu Rakušanovi (STAN).

Švejdar své rozhodnutí požádat o uvolnění ze služebního poměru oznámil už v polovině loňského prosince. Informaci zveřejnil poté, co se s Rakušanem počátkem měsíce sešel. Rakušan v té době ještě nebyl jmenován do funkce.

Nabídkové řízení se týká členů bezpečnostních sborů zařazených v 11. platové třídě i příslušníků zpravodajských služeb. Pokud se uchazeče nepodaří najít touto cestou, následovat bude výběrové řízení. Do toho by se mohli přihlásit i další uchazeči, například šéf pražských policistů Tomáš Lerch, o němž jako o kandidátovi na policejního prezidenta v minulosti média spekulovala.

Zdroj: ČTK
před 11 minutami

Zemědělcům se letos zvýší mzdové tarify o 4,19 procenta

Mzdové tarify v zemědělství letos vzrostou v průměru o 4,19 procenta. U nejnižších tarifních stupňů bude nárůst o něco vyšší. Vyplývá to z kolektivní smlouvy, kterou podepsali zástupci Odborového svazu pracovníků zemědělství a výživy se Zemědělským svazem ČR a Českomoravským svazem zemědělských podnikatelů. Součástí dohody je i navýšení příspěvku zaměstnavatelů na penzijní připojištění zaměstnanců.

Podpisu dohody předcházelo vyjednávání, které začalo loni. Zemědělští odboráři požadovali zvýšení tarifů o 5,6 procenta a zvýšení příspěvku na penzijní připojištění o 100 korun měsíčně na 800 Kč. Loni rostly mzdové tarify v průměru o 3,2 procenta, navýšení tak kopírovalo předloňskou inflaci. Počet pracovníků v zemědělství předloni meziročně klesl podle ministerstva zemědělství o 0,2 procenta na 98 800 lidí. 

Zdroj: ČTK
před 43 minutami

Arriva autobusy odmítá kritiku odborů o podmínkách řidičů na Moravě

Společnost Arriva autobusy nesouhlasí s kritikou odborů, že řidiči v Olomouckém, Zlínském a Moravskoslezském kraji nemají dobré pracovní a sociální podmínky. S odboráři jedná, ke shodě zatím strany nedospěly. Od čtvrtka 20. ledna jsou někteří řidiči na Moravě ve stávkové pohotovosti.

Situace se ve třech krajích podle odborářů zhoršila po fúzi Arriva Východní Čechy a Arriva Morava. Podle nich řidiči nemají k dispozici rozpis práce a nemají například dostatečné bezpečnostní přestávky. Firma to odmítá. "Řidiči turnusy k dispozici mají, protože podle nich jezdí a zajišťují tak spojení pro cestující podle platných jízdních řádů. Bezpečnostní přestávky odpovídají platné legislativě. Odborovým organizacím jsme nabídli spolupráci při tvorbě turnusů a možnost podávat podněty k úpravám," uvedl mluvčí skupiny Arriva Jan Holub.

Zdroj: ČTK
Další zprávy