Anglie zažila druhý Brexit. Porazil nás supermarket, který vede zubař, baví se Britové na internetu

pv
28. 6. 2016 11:37
Pro Anglii to byl těžký týden. Nejprve země dovedla Spojené království k Brexitu, v pondělí na to navázal anglický fotbalový tým, který vypadl z fotbalového Eura po šokující prohře s Islandem. Tedy se zemí, která je na šampionátu poprvé, na jejímž území žije pouhých 300 tisíc obyvatel a její tým má desetkrát menší cenu než hráči Anglie. Toho si samozřejmě všimli lidé na sociálních sítích, kteří se tím náramně baví.
Foto: Koláž Aktuálně.cz, Wikimedia Commons / Danrok, Repro Twitter.com

Londýn - Anglie představila v zápase velmi malátný výkon. Všimli si toho i v deníku The Times of London, kde ohodnotili výkony hráčů velkou nulou.

Nebyli to však jen hráči, kdo jsou zodpovědní za výkon, ale také trenér Roy Hodgson, který dostal od svého protějška pěkně namláceno.

Mimochodem, rozdíl mezi trenéry je markantní. Anglický si vydělává tři a půl milionu liber ročně, ten islandský je na poloviční úvazek zubař.

Peníze to jsou ale dobře utracené. Roy Hodgson měl od začátku plán. Nebo se tak minimálně tvářil.

To mu sice nikdo moc nevěřil, ale královnu (i když jen tu falešnou) rozhodně zaujal. Podle svých slov přemýšlí o tom, že by ho zaangažovala do jednání o Brexitu, protože s odchodem z Evropy má očividně zkušenosti.

Navíc bude mít určitě hodně volna. Po utkání na svou pozici rezignoval. Ovšem určitě by se mohl uplatnit jako ministerský předseda nebo lídr opozice, tam jsou místa taky uvolněna.

Mnoho lidí na sociálních sítích vyjadřuje stud nad výkonem Angličanů. "Takhle strašně jsem se nestyděla od pátku," naráží jedna z fanynek na "původní" Brexit.

Není divu, porazila je země, která hráče na šampionát vybírala ne podle kvality, ale protože nikdo jiný prostě hrát nemohl.

Na Islandu žije jenom 300 tisíc obyvatel. Dokonce tam existují aplikace, pomocí kterých zjistíte, jestli náhodou nejste se svým partnerem či partnerkou příbuzní.

Přesto dokázal tento ostrovní stát porazit zemi s nejlepší fotbalovou ligou na světě.

A hráče, jejichž cena je desetkrát větší než cena Islanďanů.

Když k tomu připočtete fakt, že Island je v Anglii nejznámější díky řetězci supermarketů...

Jeden by se z toho počůral smíchy.

I když Joe Hartovi asi do smíchu nebylo. Zvlášť když jeho výkon kvalitou moc neoplýval.

Možná to však nebyla jeho chyba, ale pouze nevědomost. Po zápase si totiž stejně jako jeho spoluhráči vyhledával spojení "jak se hraje fotbal."

Googlit to však nemuseli, stačilo se zeptat Eidura Gudjohnsena. Toho dobrého z Johns(o/e)nů.

Bát se ale nemusíme, Angličané sepisují petici za nové utkání. Netušili totiž, že pro ně prohra bude mít takové následky. #Brexit2

 

Právě se děje

před 2 hodinami

WADA opět suspendovala moskevskou antidopingovou laboratoř

Světová antidopingová agentura WADA odebrala moskevské laboratoři oprávnění, které jí umožňovalo provádět analýzy krevních vzorků pro biologické pasy sportovců. K předběžnému opatření organizace sáhla měsíc a půl poté, co Rusko potrestala čtyřletým zákazem účasti na vrcholných sportovních akcích kvůli manipulaci s daty z moskevské laboratoře.

Zařízení v ruské metropoli bylo suspendováno už v roce 2015, kdy se poprvé objevilo podezření z krytí dopingu domácích sportovců. Oprávnění provádět analýzy krevních vzorků Moskva získala částečně zpět v roce 2016. Nyní může laboratoř dokončit prověrku vzorků, které už obdržela, nové ale musí být poslány do jiných zařízení.

WADA 9. prosince rozhodla, že příští čtyři roky nesmí Rusko na olympijských a paralympijských hrách ani světových šampionátech vystupovat pod svou vlajkou a se svou hymnou. Na vrcholných akcích včetně OH 2020 v Tokiu a ZOH 2022 v Pekingu by se mohli jako neutrální sportovci představit jen ti závodníci, kteří prokazatelně nemají se systematickým dopingem v zemi nic společného. Rusko se proti trestu odvolalo k mezinárodní arbitráži CAS.

před 2 hodinami

Koulař Staněk předvedl v Nehvizdech světový výkon roku

Koulař Tomáš Staněk se po halovém mítinku Hvězdy v Nehvizdech ujal vedení v letošních světových tabulkách výkonem 21,23 metru. Český rekordman se za hranici 21 metrů dostal třikrát z pěti zdařených pokusů, jeho nejslabší vrh měřil 20,57, čímž hned v první sérii předčil své sezonní maximum ze sobotního zahajovacího startu v Jablonci nad Nisou (20,06).

Staněk jako druhý koulař v začínající sezoně překonal 21 metrů, tabulky dosud vedl Srb Asmir Kolašinac výkonem 21,06. I další dva Staňkovy pokusy by na Kolašinace stačily. Už ve druhé sérii předvedl rekord mítinku 21,09, v páté se zlepšil na 21,22. Nejdelším pokusem soutěž zakončil, druhé místo obsadil Polák Jakub Szyszkowski výkonem 20,31.

Staněk přesto nebyl úplně nadšený. "Všechny pokusy byly v konci takový, že jsem vystrčil zadek a sklonil hlavu, takže nenabraly ten správnej kopec. A to dělá trošku tu stopu dolů, škoda, ale série výborná," řekl přece jen spokojený Staněk ve videopřenosu z mítinku. "V Jablonci jsem byl dost opatrnej, protože jsme lehce změnili techniku a furt se na tom pracuje. Ale konečně je tam energie, jak se nebojím a pustím to tam, a na tomhle se dá stavět," dodal svěřenec Petra Stehlíka.

Další zprávy