Anglii další Baleův gól nepotopil, zápas s Walesem otočila v nastavení

Anglie v nastavení proti Rusku o vítězství přišla, proti Walesu naopak získala body navíc zásluhou branky střídajícího Daniela Sturridge
Anglie totiž až do 56. minuty prohrával 0:1 a tři body tým Albionu vydřel v druhé minutě nastavení.
Anglie byla v britském derby od začátku aktivnějším týmem a už v 7. minutě měla velkou šanci. Lallana našel ve vápně nabíhajícího Sterlinga, jenže ten ve skluzu ve vyložené pozici přestřelil.
Po půlhodině hry se Angličané marně dožadovali penalty, když Davies v souboji s Kanem zahrál rukou daleko od těla. Sudí Brych to však neviděl a pokutový kop neodpískal.
Wales udeřil z první střely na branku. Největší hvězda týmu Bale se postavil k přímému kopu z 35 metrů a tvrdou střelou zaskočil brankáře Harta.
16. 6. 2016 16:54
Fotbalisté Anglie na mistrovství Evropy ve čtvrtek porazili Wales 2:1. V tabulce skupiny B tak mají před posledními zápasy skupiny už čtyři body. Vítěznou branku přitom Albion trefil v nastavení druhého poločasu Daniel Strurridge.

Lens - Štěstí se vrátilo na jejich kopačky. Fotbalisté v Anglie v sobotním utkání proti Rusku zamačkávali slzy, když v nastavení přišli o výhru proti Rusku, ve čtvrtek to byli oni, kdo si vystřelil tři body těsně před závěrečným hvizdem a porazili tak Wales 2:1.

Anglie má se čtyřmi body velmi blízko k postupu do osmifinále. Wales je se třemi body také ve výhodné pozici, v závěrečném utkání ve skupině B mu stačí remíza s Ruskem.

Albion začal podle předpokladu aktivně, držel míč na polovině soupeře a snažil se prokombinovat do pokutového území. Kromě pokusu Lallany, který zakončoval zblízka nad bránu, ale tlak k ničemu nevedl.

Po půlhodině hry se Angličané oprávněně dožadovali pokutového kopu po ruce Daviese, ale sudí zůstal klidný. A protože se neprosadil poté hlavou Smalling, radoval se ještě před přestávkou Wales. Bale zahrával asi z 30 metrů přímý kop a tvrdou ranou k tyči překvapil brankáře Harta.

Do druhého poločasu trenér Hodgson vystřídal Kanea a Sterlinga, místo nich přišli Vardy a Sturridge, což se ukázalo jako klíčové pro konečný výsledek zápasu. Už po deseti minutách totiž Vardy slavil vyrovnání, když k němu propadl míč na malé vápno a on ranou o zem prostřelil gólmana.

Anglie pak pokračovala v tlaku, Wales se stáhl k vlastní šestnáctce a soustředil se na udržení remízy. Dlouho vypadalo, že to i zvládne, jenže v druhé minutě nastavení si Sturridge narazil míč, probil se s ním do vápna a nakonec i do brány. Albion tak na poslední chvíli urval všechny tři body.

Mistrovství Evropy ve fotbale:

Skupina D (hráno v Lens):

Anglie - Wales 2:1 (0:1)

Branky: 56. Vardy, 90.+2 Sturridge - 42. Bale. Rozhodčí: Brych - Borsch, Lupp - Dankert, Fritz (všichni Něm.). ŽK: Davies (Wales). Diváci: 34.033.

Anglie: Hart - Walker, Cahill, Smalling, Rose - Alli, Dier, Rooney - Lallana (73. Rashford), Kane (46. Vardy), Sterling (46. Sturridge). Trenér: Hodgson.

Wales: Hennessey - Gunter, Chester, A. Williams, Davies, Taylor - Allen, Ledley (67. Edwards), Ramsey - Robson-Kanu (72. J. Williams), Bale. Trenér: Coleman.