Anglie v panice, tým čelí smršti. Češi mohou ublížit každému, zní obavy z ostrovů

av av
22. 6. 2021 15:05
Napjatá atmosféra plná očekávání a obav panuje v Anglii před úterním závěrečným duelem základní skupiny fotbalového Eura proti České republice. Tým trenéra Garetha Southgatea čelí ostré kritice, naopak k Čechům putují slova uznání a stále většího respektu.
Foto: Reuters

Anglie i Česko už mají jistý postup do osmifinále, přesto ale půjde v úterý ve Wembley o hodně. Vítěz skupiny sice paradoxně dostane v prvním kole play off těžkého soupeře, pravděpodobně jednoho z gigantů Německo, Portugalsko, Francie, jakékoli taktizování z jedné či druhé strany se ale jeví jako tabu.

Pro oba celky půjde o vysoce prestižní duel, přičemž domácí výběr Garetha Southgatea si další nevýrazný výkon nemůže dovolit. Smršť kritiky po bezbrankové remíze se Skotskem totiž ambiciózní a hvězdný tým uvrhla pod drtivý tlak ostrovní veřejnosti. 

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Muž, jenž v březnu útočil v salonech v Georgii, se přiznal ke čtyřem vraždám

Muž obviněný z březnového zastřelení osmi lidí v masážních a kosmetických salónech v okolí Atlanty v americkém státě Georgia se v úterý přiznal ke čtyřem vraždám. Šest z osmi obětí byly ženy asijského původu. Informovala o tom agentura Reuters.

K tomu, že v polovině března zavraždil čtyři lidi v lázeňském salonu v okrese Cherokee asi 64 kilometrů severně od Atlanty, se Robert Aaron Long přiznal u soudu. Potvrdil také, že souhlasí s doporučením, aby byl v souvislosti s těmito vraždami odsouzen k čtyřem navazujícím doživotním trestům bez možnosti předčasného propuštění a dalším 35 letům na základě dalších bodů obžaloby.

Jeho oběti v okrese Cherokee byly identifikovány jako 33letá Delaina Ashley Yaunová, 54letý Paul Andre Michels, 49letá Xiaojie Yanová a 44letá Daoyou Fengová.

Long byl také obžalován z vražd dalších čtyř žen v okrese Fulton, kde se nachází Atlanta. Prokurátorka Fani Willisová uvedla, že Long na ženy v Atlantě cílil kvůli jejich rase, pohlaví a původu. Navrhne, aby byl odsouzen k trestu smrti.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

ČEZ dokončil prodej bulharských aktiv, v arbitráži proti Bulharsku pokračuje

Energetická skupina ČEZ dokončila prodej svých bulharských aktiv, kupující bulharská finanční společnost Eurohold jí zaplatila 335 milionů eur (asi 8,6 miliardy korun). Uvedl to dnes mluvčí ČEZ Ladislav Kříž. V mezinárodní investiční arbitráži, kterou společnost ČEZ vede proti bulharskému státu od roku 2016, firma podle mluvčího pokračuje.

Kříž uvedl, že nyní dokončený prodej zahrnuje sedm bulharských společností Skupiny ČEZ: CEZ Bulgaria, CEZ Elektro Bulgaria, CEZ Razpredelenie Bulgaria, CEZ Trade Bulgaria, CEZ ICT Bulgaria, Free Energy Project Oreshets a Bara Group. Připomněl, že odchod ČEZ z Bulharska začal už v roce 2017 prodejem odstavené uhelné elektrárny Varna.

Zdroj: ČTK
Další zprávy