Anglický lazaret. Cahill si zlomil čelist a nejede na ME

Sport Sport
3. 6. 2012 17:02
Zranili se i Barry, Lampard a Ruddy. Fit nejsou ani Terry a Parker
Cahillova osudová srážka s Joe Hartem.
Cahillova osudová srážka s Joe Hartem. | Foto: Reuters

Londýn - „Docházejí nám hráči.“ Ve vyjádření trenéra anglické fotbalové reprezentace Roye Hodgsona necelý týden před startem evropského šampionátu lze pozorovat čiré zoufalství.

Angličané přišli kvůli zranění už o čtvrtého hráče. Na Euro nepojede stoper Chelsea Gary Cahill, který si v generálce proti Belgii nadvakrát zlomil čelist. Hodgson místo něj povolal zadáka Liverpoolu Martina Kellyho.

Už dříve Angličané přišli o záložníky Franka Lamparda a Garetha Barryho a zranil se i náhradní brankář John Ruddy. Problémy se stehenním svalem navíc trápí dalšího stopera Johna Terryho a úplně zdravý není ani záložník Scott Parker.

Anglie vstoupí do turnaje 11. června v Doněcku atraktivním soubojem proti Francii. V základní skupině jí dále čeká domácí Ukrajina a Švédsko.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Vojáci vyslaní do Washingtonu kvůli nepokojům se stáhnou

Americký ministr obrany Mark Esper nařídil stažení vojáků vyslaných do oblasti hlavního města Spojených států kvůli nepokojům. S odvoláním na své zdroje o tom informovala agentura Reuters. Odchod vojska, které do regionu nenáleží posádkou, žádala washingtonská starostka Muriel Bowserová.

Kvůli vyhrocené situaci byli do Washingtonu vysláni vojáci a také gardisté z jiných amerických států, ačkoli hlavní město USA stejně jako všechny americké státy má vlastní národní gardu. "Chceme, aby vojsko a vojáci z jiných států opustili Washington," řekla ve čtvrtek Bowserová.

Pentagon původně vyslal do Washingtonu jako zálohu pro případ nepokojů asi 1600 vojáků, do ulic ale nasazeni nebyli. Část vojáků již oblast opustila a ti zbývající, kterých je asi 900, odejdou nyní. Podle Reuters podepsal Esper rozkaz, aby se vojáci vrátili na domovské základny Fort Bragg v Severní Karolíně a Fort Drum ve státě New York.

Zdroj: ČTK
Další zprávy