Euro se vzdálilo. Lvíčata začala baráž s Ruskem porážkou

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
12. 10. 2012 17:55
České fotbalové reprezentaci do 21 let se vidina postupu na mistrovství Evropy pořádně vzdálila, první zápas baráže s Ruskem prohrála 0:2
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: ČTK

Praha - České fotbalové reprezentaci do 21 let se vidina postupu na mistrovství Evropy pořádně vzdálila. Svěřenci kouče Jakuba Dovalila totiž v úvodním utkání baráže s Ruskem doma prohráli 0:2.

Obě branky hostů vstřelil Smolov. Nejprve ve 33. minutě využil nedůslednosti českých stoperů, čtvrt hodiny před koncem pak proměnil pokutový kop.

Při střelbě ze značky pokutového kopu naopak selhal domácí Kadlec.

Odveta je na programu v úterý v Jekatěrinburgu.

Ztráty přinesly nervozitu

V kvalifikaci neporažená ´lvíčata´ už před zápasem počítala vážné ztráty včetně záložníka Kadlece a další starosti jim přidělalo nucené střídání Hanouska hned zkraje duelu.

Čeští mladíci začali zakřiknutě a rozhodně jim nepomáhalo ani téměř prázdné hlediště jabloneckého stadionu. Po úvodních šancích Jakovleva a Smolova se i Rusové trochu víc stáhli a hra vypadala z obou stran hodně opatrně.

Po půl hodině Rusové náhle udeřili. Šatov krásně vysunul Smolova a ten přízemní střelou překonal Koubka. Inkasovaná branka přidala na české kopačky další porci nejistoty, která ústila do zbytečných a nebezpečných ztrát.

Penalty jako alfa a omega

Výrazně zlepšit náladu mohla ´lvíčatům´ situace v 64. minutě. Po zákroku na Tecla nařídil rozhodčí pokutový kop, jenže Kadlecovu střelu brankář Zabolotnij vyrazil.

Neproměněná penalta české mladíky konečně vyburcovala k lepšímu výkonu, jenže domácí selhávali v koncovce i nadále.

A tak v 74. minutě přišel další trest. Smolov se na rozdíl od Kadlece z penalty nemýlil a Rusové vedli 2:0. Hosté si mohli do odvety odvézt ještě lepší výsledek, českou naději však dvakrát zachránila brankový konstrukce.

První zápas baráže o postup na fotbalové ME do 21 let v Jablonci:

Česká republika - Rusko 0:2 (0:1)
Branky: 33. a 74. z pen. Smolov. Rozhodčí: Hategan - Sovre, Gheorghe (všichni Rum.). ŽK: Hejda, Nitrianský - Logašov, Burlak. Diváci: 2116.

ČR: Koubek - Nitrianský, Hejda, Čmovš, Lecjaks - Daníček - Kopic (62. Wágner), Pospíšil (87. Vůch), Hanousek (4. Vaněk), Tecl - Kadlec. Trenér: Dovalil.
Rusko: Zabolotnij - Callagov, Burlak, Běljajev, Logašov - Petrov, Kirillov (69. Bibilov) - Jakovlev (81. Kanunnikov), Šatov, Čeryšev - Smolov. Trenér: Pisarev.

Další zápasy baráže o ME do 21 let:

Německo - Švýcarsko 1:1 (0:0), Francie - Norsko 1:0 (1:0), Anglie - Srbsko 1:0 (0:0),

21:00 Itálie - Švédsko.