Euro bylo úspěšné. Jak to? Češi potěšili sázkaře

maj
1. 7. 2008 16:30
Sázkaři byli na Euru úspěšnější než obvykle
Kdyby ale Češi postoupili, sázkaři by se radovali mnohem více
Kdyby ale Češi postoupili, sázkaři by se radovali mnohem více | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha - Mistrovství Evropy ve fotbale skončilo. Radost z toho mohou mít sázkové kanceláře, které při podobných akcích sice zažívají nápor klientů, ale dost často se stává, že na závěrečných turnajích jim nestoupnou zisky.

Stačí k tomu jediný, celkem prostý důvod. Většinou totiž vyhrávají favorité a na rozdíl od dlouhodobých soutěží nedochází k mnoha překvapivým výsledkům. Takový byl i šampionát, jenž pořádaly dvě země: Rakousko a Švýcarsko.

Na Euro se nesázelo málo, ale mistrovství světa z před dvěma roky překonáno nebylo. Celkem lidé u českých společností prosázeli necelou miliardu korun, z toho u Tipsportu zhruba 315 milionů a u Fortuny 250 milionů.

Tržby sázkových kanceláří však byly minimální, u Tipsportu se podobná částka lidem vrátila, Fortuna získala šest procent.

Sázkaři odhadovali průběh turnaje správně, snad jen dva zápasy dopadly tak, jak je tipoval málokdo. Jednalo se o dvě utkání základní skupiny. Nejprve překvapila remíza Itálie s Rumunskem, která mistry světa málem poslala domů a potom šokoval duel Česka s Tureckem.

Čtěte také: Bookmakeři mají jasno. Česko duel s Tureckem zvládne

Úspěšná sázka na Němce: 1 milion korun

"Přesto se ale na českém týmu celkově vyhrálo. Hodně lidí totiž mělo vsazeno na jeho vítězství nad Švýcarskem a následně naopak na jeho porážku s Portugalskem," vysvětlil pro Aktuálně.cz mluvčí Tipsportu Lubomír Ježek.

Velká sportovní událost se objevovala téměř na každém tiketu, celkem jich u české jedničky napočítali přes šest milionů. Jen pro zajímavost, tikety by pokryly 930 kilometrů, tedy zhruba cestu mezi pořadatelskými městy Vídní a Ženevou.

Opravdové drama musel zažívat sázkař z Brna, jenž si podle společnosti Fortuna vsadil na semifinále Německo - Turecko. Částka zní skoro neuvěřitelně, na vítězství týmu Joachima Löwa vložil celý jeden milion korun. Uspěl a získal 1,45 milionu.

Stačí si vzpomenout, jaký měl zápas průběh. Překvapení od Bosporu se ujalo vedení, před koncem znovu vyrovnalo. Nakonec Němce stejně jako odvážného tipéra zachránil Phillip Lahm v 92. minutě! Aby toho nebylo málo, televizní přenos měl tehdy výpadky a konec utkání viděl málokdo.

Čtěte více: Televizní ostuda: Fotbal se nevysílal kvůli bouřce

"Nejvyšší vyplacená výhra však byla na zápas Španělska s Ruskem. Sázkař si vsadil 750 tisíc na výhru Španělska při kursu 2,2. Vyplatili jsme mu 1,65 milionu," dodává Tomáš Grombíř z Fortuny.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 3 hodinami

Trump omilostnil exporadce Flynna, zapleteného do ruského vlivu na přechozí volby

Americký prezident Donald Trump na Twitteru oznámil, že omilostnil svého někdejšího bezpečnostního poradce Michaela Flynna, který se na konci roku 2017 přiznal, že lhal Federálnímu úřadu pro vyšetřování (FBI). Ten ho vyslýchal v rámci vyšetřování údajného vlivu Ruska na prezidentské volby v roce 2016. Informovala o tom agentura Reuters.

Udělení milosti Flynnovi je vyvrcholením čtyřleté politické a právní aféry. O chystané milosti pro Flynna psal už dříve dnes server Axios s odvoláním na nejmenované zdroje. Udělení milosti Flynnovi podle něj znamená, že do záležitosti už dál nebudou moci promluvit soudy ani ministerstvo spravedlnosti poté, co se v lednu podle všeho stane prezidentem demokrat Joe Biden.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Maďarský zákon, který zakazuje úřední změnu pohlaví, přezkoumá ústavní soud

Soud v Miskolci (Miškovci) požádal maďarský ústavní soud o přezkoumání zákona, jenž zakazuje transgenderovým osobám změnit si v oficiálních dokladech jméno a pohlaví. Informuje o tom agentura AP s odvoláním na maďarskou nevládní organizace Háttér, která se zabývá ochranou práv LGBT (leseb, gayů, bisexuálů a transgenderových osob).

Soud v Miškovci tak vyhověl signatářům petice, kteří tvrdí, že zmíněný zákon porušuje ústavní právo na lidskou důstojnost a soukromý život. Podle AP má nyní ústavní soud na přezkoumání zákona 90 dní.

Autoři zákona, který maďarský parlament schválil letos v květnu, tvrdí, že "biologické pohlaví" člověka určují od narození chromozomy a nemůže být tudíž změněno. Proto je podle nich nezbytné aplikovat stejná pravidla v úředních dokladech. Kritici upozorňují, že zákon bude v důsledku znamenat větší diskriminaci transgenderových osob.

Zdroj: ČTK
Další zprávy