Euro 2016 by mohly poprvé pořádat tři státy. V Británii

Sport Sport, Red Spo
4. 12. 2008 17:30
Skotsko se spojí s Walesem a Severním Irskem
Slováci ve svém druhém zápase ve 3. kvalifikační skupině klopýtli - ve Slovinsku prohráli 1:2.
Slováci ve svém druhém zápase ve 3. kvalifikační skupině klopýtli - ve Slovinsku prohráli 1:2. | Foto: Reuters

Glasgow - Fotbalové mistrovství Evropy by se mohlo po dvaceti letech znovu vrátit na Britské ostrovy.

Nikoliv však do Anglie, která pořádala pro českou reprezentaci velmi úspěšné Euro 1996, ale do dalších tří zemí království.

O společné kandidatuře na šampionát v roce 2016, kde už bude premiérově hrát 24 týmů, jednají fotbalové asociace Skotska, Walesu a Severního Irska.

Čtěte také: MS 2018 v Anglii má pomoci Ferguson. Spolu s Beckhamem

Skotové sice původně chtěli pořádat mistrovství sami, právě kvůli zvýšenému počtu účastníků ale museli své stanovisko přehodnotit.

Osm nových týmů znamená také více stadionů, které je potřeba zajistit, a zase tolik jich ve Skotsku nemají. Proto se vedení tamního fotbalového svazu rozhodlo zkusit se spojit s dalšími dvěma zeměmi.

Pokud by UEFA pořadatelství šampionátu v roce 2016 Skotsku, Walesu a Severnímu Irsku opravdu schválila, šlo by o historicky první turnaj, který by společně hostily tři státy.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Třináctku zadržených kvůli loňské smrti 39 Vietnamců, jejichž těla se našla v kontejneru u Londýna, obvinili

Třináct osob, které byly ve Francii zadrženy v souvislosti s loňskou smrtí 39 vietnamských migrantů, jejichž těla byla nalezena v Británii, bylo obviněno z organizovaného pašování lidí, napomáhání při vstupu na území a ze zločinného spolčení. Šest z nich bylo obviněno z neúmyslného zabití. Dvanáct ze zadržených je ve vazbě, poslední se nachází pod soudním dohledem. Informovala o tom dnes agentura AFP s odvoláním na soudní zdroj. Těla migrantů se našla loni v říjnu v chladírenském kontejneru nedaleko Londýna.

Obvinění jsou převážně Vietnamci a Francouzi. Zadrženi byli v úterý na různých místech v okolí Paříže. Ve stejnou dobu zatkla policie v Belgii v souvislosti se smrtí vietnamských migrantů dalších 13 lidí. Mezinárodní operaci koordinovala agentura EU pro justiční spolupráci Eurojust a policejní agentura Europol.

Loni 23. října byla v chladírenském kontejneru v průmyslové zóně na východ od Londýna objevena těla 31 mužů a osmi žen, dvěma z obětí bylo pouhých 15 let.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Policie pokračuje na Mělnicku v pátrání po čtyřměsíčním chlapci

Policie pokračuje v pátrání po čtyřměsíčním chlapci, který se v pátek večer ztratil své matce i s kočárkem v zámeckém parku v Hoříně na Mělnicku. Policie nemá nové poznatky, řekla policejní mluvčí Eva Hašlová. Chlapec má světlé vlasy a modré oči. Na sobě měl modré tričko s krátkým rukávem a teplé zelené dupačky na ramínka. Byl v šedém kočárku s černou spodní částí a hnědou rukojetí. Na místo dnes dorazí poříční oddíl policie, který bude prohledávat okolní řeky. V blízkosti parku je soutok Labe a Vltavy. Policie chce na místě využít i dron.

"Do současné chvíle nemáme žádné nové poznatky a i dnes budeme pokračovat v pátrací akci po pohřešovaném miminku," řekla Hašlová. V pátek se do pátrací akce zapojily desítky policistů, hasiči, ale i vrtulník s termovizí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy