Essien se vážně zranil, Chelsea bude chybět měsíce

Red Spo
9. 9. 2008 14:29
Michael Essien se zranil při reprezentaci Ghany
Michael Essien
Michael Essien | Foto: Reuters

Londýn/Akkra - Michael Essien se během pátečního reprezentačního utkání Ghany s Libyí vážně zranil. Záložník Chelsea bude mimo hru na dosud neurčitou dobu.

Informoval o tom londýnský klub.

Pětadvacetiletý fotbalista, který v létě podepsal novou smlouvu do roku 2013, má natržený přední křížový vaz a bude ze hry na "několik měsíců".

"Nejdříve jsem si myslel, že to není nic vážného. Jenže potom jsem dopadl na trávník a kolenem mi projela nepříjemná bolest. Takové věci se ale ve fotbale stávají," uvedl k tomu samotný hráč.

Essien se podrobí operaci až potom, co mu odezní otok u jeho kolene. Podle Chelsea se tak stane během jednoho týdne.

"Mezitím Michael začal s rehabilitací v tréninkovém centru v Cobhamu, které zlepší jeho stav před operací. Jeho návrat k tréninku se neočekává v řádu měsíců," píše se v oficiálním prohlášení klubu.

 

Právě se děje

před 24 minutami

Růst ekonomiky loni zpomalil na 2,5 procenta, uvedl ČSÚ ve zpřesněném odhadu

Česká ekonomika loni meziročně vzrostla o 2,5 procenta. Ve srovnání s rokem 2018 kdy hrubý domácí produkt (HDP) stoupl o 2,8 procenta, tak její růst mírně zpomalil. Ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku ekonomika meziročně vzrostla o dvě procenta a mezičtvrtletně o 0,5 procenta. V úetrý to uvedl Český statistický úřad (ČSÚ).

Statistici tak zpřesnili své předchozí odhady z počátku března. Podle nich loňský růst ekonomiky činil 2,4 procenta a ve čtvrtém čtvrtletí HDP meziročně stoupl o 1,8 procenta a mezičtvrtletně o 0,3 procenta.

Zdroj: ČTK
před 53 minutami

Vojáci, u kterých byly prohlídky kvůli smrti Vahidulláha Chána, u Ústavního soudu neuspěli

Ústavní soud odmítl stížnosti devíti vojáků, u kterých vojenská policie loni v červenci provedla prohlídky kvůli vyšetřování smrti Afghánce Vahidulláha Chána. Stížnosti zpochybňovaly neodkladnost prohlídek i způsob jejich provedení. Někteří vojáci byli zadrženi na pracovišti, pro všechny prý prohlídky znamenaly závažnou psychickou zátěž. Soud ale podněty ve spojeném řízení odmítl, považoval je za předčasné, zjistila ČTK z usnesení.

Příslušník afghánských ozbrojených sil Chán zastřelil předloni na podzim českého psovoda Tomáše Procházku na afghánské základně Šindánd v provincii Herát. Afghánský voják byl zatčen a vzat do vazby západních sil. Vyslýchali jej Češi i Američané. Krátce poté, kdy byl vrácen afghánským jednotkám, muž zemřel. Následovalo vyšetřování na obou stranách Atlantiku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy