Essien by mohl chybět na mistrovství světa

ČTK
6. 2. 2006 13:58
Trenér ghanské fotbalové reprezentace Ratomir Dujkovič pohrozil, že na mistrovství světa nenominuje největší hvězdu týmu Michaela Essiena. Důvodem je neúčast záložníka Chelsea na africkém šampionátu, ze kterého Ghana vypadla již v základní skupině. Ghaňané budou v létě v Německu druhým soupeřem českého týmu ve skupině E.

Za Essienovu neúčast v Egyptě mohlo zranění kolenních vazů, které si hráč přivodil na začátku roku v utkání s West Hamem. Dujkovič se však domnívá, že zranění bylo fingované, protože Chelsea nechtěla svou hvězdu na turnaj pustit.

Dujkovič tak reagoval na Essienův brzký návrat do sestavy Chelsea hned po vyřazení Ghany ze šampionátu. Čtyřiadvacetiletý záložník v neděli pomohl prvnímu mužstvu tabulky porazit v anglické lize třetí Liverpool 2:0.

Trenér Chelsea José Mourinho se proti podezření z nekalého počínání ohradil. "Michaelovo zranění bylo vcelku vážné, chyběl nám kvůli tomu měsíc. Jinak by na mistrovství jistě jel. Je hrdý na svou zem, je to velký patriot," prohlásil Mourinho v britských médiích. "Dujkovičovy výroky, že by Essien nemusel být nominován, nejsou fér," dodal.

Někteří ghanští fanoušci chtějí, aby byl Dujkovič odvolán. Essien jim vzkázal, aby byli trpěliví a slíbil, že se zúčastní všech utkání reprezentace před mistrovstvím světa.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Zprostředkovatelé ubytování typu Airbnb mají s úřady sdílet údaje o smlouvách

Zprostředkovatelé turistického ubytování v soukromí formou digitálních platforem typu Airbnb zřejmě budou povinni sdílet s českými úřady informace o uzavřených smlouvách. Předpokládá to novela zákona o podmínkách podnikání v cestovním ruchu, který ve středu zrychleně ve stavu legislativní nouze schválila Sněmovna. Nová povinnost by mohla podle ministerstva pro místní rozvoj pomoci při trasování lidí, kteří přišli do styku s člověkem nakaženým novým typem koronaviru.

Projednání zákona ve stavu legislativní nouze zpochybňovali politici ODS. "Airbnb je vyřešeno na několik let," podotkl Marek Benda v souvislosti s nynějším zákazem vstupu cizinců do Česka. Podle předsedy poslanců ODS Zbyňka Stanjury by byl návrh i v obvyklém schvalovacím režimu přijat dřív, než do Česka dorazí první turisté.

Ministryně Klára Dostálová (ANO) dala zákon do souvislosti s chytrou karanténou. Projekt má díky údajům z mobilních telefonů či platebních karet pomáhat odhalit, koho mohli nakazit lidé trpící nemocí covid-19.

Zdroj: ČTK
Další zprávy