Erich Brabec se nevrátí, Slavii se rozpadá cíl přivést lídra

Sport Sport
5. 9. 2013 14:29
Pražská Slavia marně shání lídra defenzivy. Do týmu nepřijde ani Tomáš Zápotočný, ani někdejší kapitán Erich Brabec.
Obránce Erich Brabec se do Slavie nevrátí.
Obránce Erich Brabec se do Slavie nevrátí. | Foto: Jakub Šafránek

Praha - Pražské Slavii se pod rukama rozpadá cíl posílit tým o lídra defenzivních řad. Poté, co ztroskotala snaha o angažování sparťana Tomáše Zápotočného, musejí fanoušci sešívaných skousnout další nezdar na poli přestupů.

Do týmu se totiž jistě nevrátí někdejší kapitán Erich Brabec. Šestatřicetiletého stopera, který dovedl Slavii ke dvěma mistrovským titulům, nepustí jeho současný klub, slovenská Senica.

Do Senice nikdo ze slávistů nechtěl

"O Erichovi jsme vážně uvažovali, bohužel jeho současný mateřský klub Senica, která vede slovenskou ligu, za něj chtěla hráče Slavie ze základní sestavy a ti neměli zájem na Slovensko odejít," uvedl v online rozhovoru na oficiálních stránkách klubu generální ředitel Jaromír Šeterle.

"Finanční náhradu, kterou jsme Senici nabízeli, nechtěla přijmout, protože za Brabce v současné době nemá náhradu," dodal Šeterle.

Nadějně vypadá příchod Milana Černého

Naopak nadějně se vyvíjí příchod jiného navrátilce, ofenzivního záložníka Milana Černého. O něj má ale zájem také Dukla.

"Od svých kolegů mám informace, že by se chtěl do Slavie vrátit. Ale kam má blíž, to nemohu posoudit. Zájem máme, průběžně s ním mluvíme, chtěli bychom, aby se po ukončení svého angažmá v Turecku do Slavie vrátil," vysvětlil Šeterle.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 hodinami

Šéf polského agrárního hnutí a novinář prý byli špehováni programem Pegasus

Šéf polského konzervativního agrárního hnutí AgroUnia Michal Kolodziejczak a novinář Tomasz Szwejgiert, který napsal knihu o ministrovi vnitra ve vládě národně-konzervativního Práva a spravedlnosti, jsou dalšími oběťmi špehování za pomoci izraelského počítačového programu Pegasus. Dnes o tom podle agentury AP informovala kanadská analytická skupina Citizen Lab.

Už v uplynulých týdnech vyšlo najevo, že izraelský program Pegasus, který napadá mobilní telefony a je podle svého výrobce primárně určen pro odhalování teroristů a zločinců, byl v Polsku použit proti třem lidem. Jde o právníka, prokurátorku a senátora - všichni jsou kritiky Práva a spravedlnosti. AP uvádí, že šlo o první potvrzené případy, kdy nástroj využívaný represivními režimy byl nasazen v Evropské unii. Zjištění vedlo ke zřízení vyšetřovací komise v polském Senátu ovládaném opozicí; tato komise však nemá žádné pravomoci.

před 4 hodinami

Odvolací soud v New Yorku zamítl odvolání a potvrdil doživotní trest mexickému narkobaronu Joaquínu Guzmánovi, který je známý pod přezdívkou El Chapo

V roce 2019 Guzmán dostal doživotí v jednom z největších procesů s nelegálními obchodníky s drogami v USA za pašování omamných látek a řadu násilných činů. Soud smetl ze stolu všechny argumenty Guzmánovy obhajoby, uvedla agentura AFP.

Další zprávy