Enrique druhý zápas nesledoval. Že jsme byli tři minuty vyřazeni? Měl bych infarkt

ČTK ČTK
2. 12. 2022 10:35
Hodně nespokojený byl trenér španělských fotbalistů Luis Enrique po čtvrteční prohře 1:2 s Japonskem v závěrečném třetím utkání skupiny E na mistrovství světa v Kataru. Prohlásil, že navzdory postupu do osmifinále nemá co slavit. Přiznal také, že by měl infarkt, kdyby věděl, že se jeho svěřenci v jednu chvíli ocitli na nepostupovém třetím místě.
Luis Enrique
Luis Enrique | Foto: Reuters

V souběžně hraném duelu se Kostarika ujala po obratu vedení 2:1 nad Německem a v té chvíli postupovala spolu s Japonskem. Nakonec Němci zvítězili 4:2, čímž Španělům pomohli, je samotné to však od druhého vyřazení ve skupině světového šampionátu po sobě nezachránilo. Enrique jejich souboj na dálku nesledoval.

"Tři minuty jsme byli vyřazeni? Druhému utkání jsem nevěnoval pozornost, kdy se to stalo? Nevěděl jsem to. Porážka s Japonskem mě štve. Kdybych se navíc dozvěděl, že jsme byli v jednu chvíli venku, dostal bych infarkt," řekl Enrique na tiskové konferenci.

Španělé začali turnaj výhrou 7:0 nad Kostarikou, čímž si připsali historicky nejvyšší triumf na světovém šampionátu. Následně remizovali s Němci 1:1. Kvůli prohře s Japonci skončili ve skupině druzí a v úterním osmifinále se utkají s překvapivým vítězem skupiny F Marokem, které za sebou nechalo obhájce stříbra a bronzu Chorvaty a Belgičany.

Celek z Pyrenejského poloostrova poslal do vedení v 11. minutě Álvaro Morata. Ve 48. a 51. minutě ale skóre otočili střídající Ricu Doan a další záložník Ao Tanaka. "Ve fotbale si vítězství buď zasloužíte, nebo ne. A my si ho nezasloužili. Nejsem vůbec spokojený. Rád bych vyhrál skupinu a porazil Japonsko. Během tří minut ale dvakrát skórovalo a rozebralo nás," uvedl Enrique.

"V první půli jsme nebyli vůbec nebezpeční. O přestávce jsem hráče nabádal k opatrnosti, protože Japonci neměli co ztratit. Zkolabovali jsme. Mohli přidat další dvě branky. Nemám ani trochu radost. Porážky nikdy neslavím. Postoupili jsme do osmifinále, ale nemám co slavit," konstatoval někdejší hráč Realu Madrid či Barcelony, kterou i vedl.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 40 minutami

ČOV nepodporuje účast Rusů a Bělorusů na olympijských hrách 2024 v Paříži

Český olympijský výbor (ČOV) nepodporuje účast Rusů a Bělorusů na hrách 2024 v Paříži. Je pro zachování platných sankcí, které by sportovce z těchto zemí o olympiádu připravily.

Zdůraznil to na svém webu v dalším vyjádření k aktuální snaze Mezinárodního olympijského výboru (MOV), který hledá cesty, jak by se někteří jednotlivci z těchto zemí mohli jako neutrální olympijských soutěží zúčastnit. I kdyby se tak stalo, ČOV o bojkotu neuvažuje a rozhodnutí o účasti na hrách chce nechat na jednotlivých sportovcích.

Úvahy MOV vyvolaly ostré reakce z okupované Ukrajiny i dalších zemí, které hovoří o možném bojkotu, pokud by sportovci z Ruska a Běloruska v Paříži startovali. Ani ČOV není těmto plánům nakloněn.

"Český olympijský výbor i nadále podporuje sankce vůči Rusku a Bělorusku, které Mezinárodní olympijský výbor přijal v loňském roce a jež jsou stále platné. Nevidíme důvod je měnit. Ruští a běloruští sportovci na olympijských hrách startovat nemohou," uvedl.

Bojkot ČOV odmítá. Olympijská charta ho zavazuje zajistit účast českých sportovců pod pěti kruhy a navíc nechce opakovat neblahou zkušenost z roku 1984, kdy tehdejší komunističtí politici rozhodli o tom, že se českoslovenští sportovci nezúčastní OH 1984 v Los Angeles.

Zdroj: ČTK
před 57 minutami

Čína přiznala, že balón nad Latinskou Amerikou je rovněž její

Čína přiznala, že balón, který byl pozorován nad Latinskou Amerikou a Karibikem, je její - stejně jako balón sestřelený v sobotu Spojenými státy. Peking dodal, že se do oblasti dostal nedopatřením a jeho využití je civilní, informovala britská stanice BBC. Létající objekt podobný balónu objevila ve svém vzdušném prostoru v pátek Kolumbie.

Kolumbie uvedla, že objekt nepovažuje za hrozbu pro národní bezpečnost a že jej sledovala do doby, než opustil její vzdušný prostor. Balón, který se vznášel nad Latinskou Amerikou, se podle mluvčí čínského ministerstva zahraničí Mao Ning odchýlil od své původní trasy. Důvodem podle ní byla jeho "omezená řiditelnost" a povětrnostní podmínky.

"Čína je zodpovědná země a vždy přísně dodržovala mezinárodní právo a informovala všechny zúčastněné strany a řádně s nimi jednala, aniž by představovala hrozbu pro jakoukoli zemi," dodala mluvčí.

Podle Washingtonu byl balón, který se vznášel minulý týden nad USA, vybavený špionážní technikou. USA v sobotu přistoupily k jeho sestřelení nad Atlantským oceánem.

Čína obvinění ze špionáže popírá a o obou balónech tvrdí, že se jednalo o civilní objekty používané k účelům meteorologického výzkumu. Incident vedl k diplomatické roztržce mezi Spojenými státy a Čínou a americký ministr zahraničí Antony Blinken kvůli němu odložil plánovanou návštěvu Pekingu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy