Emotivní vyhazov Lopeteguiho. Real ho okradl o padesát gólů, zuří trenérův otec

Jiří Škuba Jiří Škuba
30. 10. 2018 9:58
Odchod Cristiana Ronalda a žádná náhrada. To je podle slov José Antonia Lopeteguiho selhání vedení Realu Madrid, které odnesla jeho syn Julen.
Julen Lopetegui, nyní už bývalý kouč Realu Madrid
Julen Lopetegui, nyní už bývalý kouč Realu Madrid | Foto: Reuters

Madrid - O odvolání Julena Lopeteguiho z lavičky Realu Madrid se diskutovalo už delší dobu, po debaklu v El Clásicu 1:5 už nebylo co řešit. Zatímco dvaapadesátiletý kouč ještě vedl pondělní trénink, zahraniční média už se předháněla ve zprávách o jeho odvolání. A o příchodu Antonia Conteho.

Vyhazov Lopeteguiho následně potvrdilo i vedení Realu, na příchod italského kouče to ale kvůli vysokým Conteho požadavkům a animozitám s kapitánem Sergiem Ramosem nevypadá. Tým zatím převzal šéf rezervního týmu Santiago Solari z Argentiny; bývalý hráč Realu je pověřený vést tým v nadcházejících duelech.

Přestože odvolání Lopeteguiho je vzhledem k mizerným výsledkům pochopitelným krokem, změna na lavičce rozzuřila trenérova otce José Antonia. Na vině prý není syn Julen, ale vedení Realu.

"Mluvilo se o Neymarovi a jiných, ale nepřišel nikdo. Mému synovi ukradli padesát gólů. Cristiano Ronaldo byl skvělý a chybí, tým nemá žádného prominentního kanonýra," stěžuje si Lopetegui senior.

"Julen mi pořád říkal: Mám kolem sebe skvělé lidi, kteří ze sebe vydávají maximum. Hráče obviňovat nemůžu. Ale když kolem sebe nemáte žádný vhodný materiál, tak ho prostě nemáte," dodal koučův otec.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Požár na Říčansku mohl kontaminovat vodu v Lítožském rybníce, platí v něm zákaz koupání

V Lítožnickém rybníce v pražské Dubči a v Říčanském potoce byl v úterý vyhlášen zákaz koupání a rybolovu. Voda může být kontaminovaná po požáru skladovací haly v Uhříněvsi. Na Ttwitteru o tom dnes vpodvečer informovali pražští hasiči. Požár uhasili v úterý odpoledne.

V Lítožnickém rybníce v Praze 10 a v Říčanském potoce, který rybníkem protéká, by mohla být závadná voda z čističky odpadních vod. Byl proto vydán zákaz koupání, odebírání vody a lovu ryb v této oblasti. Na místě jsou chemici, uvedli pražští hasiči.

Hala s drogistickým zbožím v Uhříněvsi začala hořet v neděli odpoledne. Plameny se hasičům podařilo dostat pod kontrolu zhruba po dvou hodinách. Dnes dopoledne byla na místě ještě jedna jednotka, která vyhledávala a dohašovala skrytá ohniska.

Vodu použitou při hašení, která měla zvýšené pH, hasiči nejprve nechávali odtéct kanalizací do nedaleké čističky odpadních vod. Ta ale nedokázala zpracovat všechnu kontaminovanou vodu, a i když hasiči s přečerpáváním přestali, část přetekla do Říčanského potoka. Na problém podle mluvčího pražských hasičů Martina Kavky upozornil úhyn několika ryb.

Zdroj: ČTK
Další zprávy