Real po výhře v Elche odskočil Barceloně

22. 2. 2015 23:10
Tři body pro Real mohli obzvláště těšit také Ikera Casillase, který čistým kontem oslavil svůj jubilejní 500. ligový zápas v dresu Realu Madrid.
Karim Benzema (Real Madrid) a Lomban (Elche)
Karim Benzema (Real Madrid) a Lomban (Elche) | Foto: Reuters

Elche - Real Madrid využil ve 24. kole španělské fotbalové ligy zaváhání Barcelony a po výhře 2:0 nad Elche vede před svým rivalem soutěž o čtyři body.

Real byl na půdě Elche lepší už v prvním poločase, přesto se do šaten šlo za bezbrankového stavu. Hráči Bílého baletu se přitom mohli zlobit na rozhodčího, který kvůli domnělému ofsajdu neuznal povedený gól Benzemy z akrobatické pozice.

Francouzský útočník se však branky přeci jen dočkal, v úvodu druhé půle dorážel z bezprostřední blízkosti sražený centr Ronalda. Na střeleckou listinu se nakonec zapsal také sám Ronaldo, který se trefil hlavou po centru Isca. Pro portugalskou hvězdu to byl první ligový gól od 18. ledna po 340 minutách hry. Ronaldo zůstává s 29 zásahy nejlepším střelcem španělské Primery Division.

Španělská fotbalová liga - 24. kolo:

San Sebastian - FC Sevilla 4:3 (48. a 90. Prieto, 16. Agirretxe, 82. vlastní Arribas - 43. Kolodziejczak, 67. Bacca, 78. Gameiro z pen.), Bilbao - Vallecano 1:0 (86. Aduriz), Villarreal - Eibar 1:0 (71. Vietto), Elche - Real Madrid 0:2 (56. Benzema, 69. Ronaldo).

1. Real Madrid 24 20 0 4 74:22 60
2. FC Barcelona 24 18 2 4 67:14 56
3. Atlético Madrid 24 17 2 5 50:22 53
4. Valencie 24 15 5 4 43:21 50
5. FC Sevilla 24 14 3 7 42:30 45
6. Villarreal 24 13 5 6 38:22 44
7. Málaga 24 11 5 8 26:27 38
8. Vigo 24 8 7 9 25:24 31