Sparta i bez Lafaty zdolala Krasnodar, vítězství zařídil Juliš

18. 2. 2016 22:57
Fotbalisté pražské Sparty si pod dnešní výhře na Letné povezou do odvety 2. kola Evropské ligy na hřiště Krasnodaru vedení 1:0. Rozhodl o tom gólem útočník Lukáš Juliš.
EL, Sparta-Krasnodar: Kehinde Fatai
EL, Sparta-Krasnodar: Kehinde Fatai | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Branka Lukáše Juliše rozhodla o tom, že si pražská Sparta i bez zraněného kapitána Davida Lafaty poradila s ruským Krasnodarem a úvodní zápas 2. kola Evropské ligy vyhrála na Letné 1:0. Odveta se v Rusku, kde Pražané v pohárech ještě nikdy nevyhráli, hraje příští čtvrtek.

Zápas jsme sledovali živě ZDE

Lafatu na hřiště nepustily do hry svalové potíže, takže v útoku místo nejlepšího střelce nastoupil jednadvacetiletý Juliš a na pravý kraj zálohy se postavil Fatai. Trenér Ščasný se také musel obejít bez zimní posily Šurala, jenž už na podzim nastoupil v základní skupině za Liberec.

Sparta měla převahu

Ščasný sice před zápasem postavil Spartu do role jasného outsidera, v prvním poločase ale domácí Krasnodar zcela přehrávali a nedovolili mu ani jednu střelu na branku. Sami přitom několik velkých šancí zahodili. Fatai střílel zblízka do boční sítě a vzápětí mu gólovou radost po průniku zkazil rozhodčí, který mu odpískal faul na jednoho z obránců.

V 11. minutě vytáhl hostující brankář Dykan pohotový zákrok po střele Krejčího zpoza vápna, Fataiovu dorážku zblokovala obrana. Pak sice Krasnodar z ojedinělé šance po přímém kopu skóroval, Granqvistův zásah hlavou však neplatil pro ofsajd.

Juliš udeřil hlavičkou

Také do druhého poločasu vstoupili Letenští aktivně a po dvou minutách nedosáhl po Krejčího přihrávce před prázdnou brankou na míč Fatai. Chvíli nato zblízka hlavičkoval Juliš, Dykan ho ale vychytal.

Sparta stále stupňovala tlak a v 64. minutě přišla odměna. Na Dočkalův centr si naběhl Juliš a zamířil hlavou přesně k tyči. Mladý útočník si připsal čtvrtý start v soutěži, podruhé nastoupil v základu a vstřelil druhou branku.

Odveta se hraje příští čtvrtek v Rusku, kde se Spartě v evropských pohárech nedaří. Z pěti dosavadních zápasů tam ještě nevyhrála, dvakrát podlehla a uhrála tři remízy. Krasnodar navíc na domácím stadionu dokázal v základní skupině porazit i Dortmund.

O ostatních dnešních zápasech Evropské ligy čtěte ZDE

Úvodní utkání 2. kola fotbalové Evropské ligy:

Sparta Praha - FK Krasnodar 1:0 (0:0)

Branka: 64. Juliš. Rozhodčí: Vinčič - Ul, Klančnik (všichni Slovin.). ŽK: Brabec - Kalešin, Mamajev. Diváci: 14.120.

Sparta: Bičík - Brabec, Holek, Costa - Zahustel, Mareček, Dočkal (80. Matějovský), Vácha, Krejčí - Fatai (89. Jiráček), Juliš (78. Konaté). Trenér: Ščasný.

Krasnodar: Dykan - Kalešin, Sigurdsson, Granqvist, Petrov - Achmedov - Smolov (68. Wanderson), Mamajev, Pereyra (66. Gazinski), Joazinho (82. Bystrov) - Ari. Trenér: Kononov..