Egyptská liga začne rok po tragédii. Bez diváků

ČTK Sport ČTK, Sport
30. 12. 2012 14:41
Egyptská fotbalová liga začne 1. února před prázdnými ochozy.
Tragédie na stadionu v Port Saídu, ke lteré došlo 1. února 2012.
Tragédie na stadionu v Port Saídu, ke lteré došlo 1. února 2012. | Foto: Reuters

Káhira - Egyptská fotbalová liga začne přesně rok po tragédii na stadionu v Port Saídu 1. února.

Původně mělo k obnově soutěže dojít již v minulých dnech, ale z bezpečnostních důvodů bylo opakovaně rozhodnuto o odkladu. Nový termín v sobotu stanovila ministerstva vnitra a sportu po dohodě s vedením fotbalového svazu. První kolo se má odehrát bez diváků.

Masakr na hřišti i mimo něj

V severoegyptském přístavu Port Saíd došlo 1. února k masovým výtržnostem, které měly za následek 74 mrtvých. Fandové Al Masrí tehdy napadli hostující káhirský celek Al Ahlí a krvavé střety se přesunuly ze stadionu do ulic mezi fandy a policisty. Vedle obětí na životech byly při největším neštěstí v dějinách egyptského fotbalu zraněny stovky lidí.

"Na znovuzahájení soutěže mají zájem všechny státní instituce, protože liga má pozitivní vliv na ekonomiku a celý systém sportu," citovala státní televize z oficiálního prohlášení.

Po tragických událostech v Port Saídu bylo obviněno 73 lidí, mezi nimi sportovní funkcionáři i policisté. Soud by měl verdikty vynést 26. ledna. Dosavadní pokusy o obnovu ligy znemožnily obavy z pouličních nepokojů v zemi, jež je zmítána politickou krizí.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Americký prezident Donald Trump prohlásil, že opustí Bílý dům, pokud sbor volitelů zvolí novým prezidentem demokrata Joea Bidena

Zdroj: ČTK
Další zprávy