Eden, Letná, Eden. UEFA odtajnila program Eura jednadvacítek

ČTK ČTK
3. 12. 2014 16:53
Čeští fotbaloví reprezentanti do 21 let otevřou mistrovství Evropy na domácí půdě 17. června příštího roku
Česká jednadvacítka
Česká jednadvacítka | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Čeští fotbaloví reprezentanti do 21 let otevřou mistrovství Evropy na domácí půdě 17. června příštího roku duelem s Dánskem v Edenu. Na stadionu pražské Slavie se bude hrát také finále 30. června. Přesný program šampionátu potvrdila na svých internetových stránkách UEFA.

Češi se v rámci základní části šampionátu představí v Edenu dvakrát, vedle zahajovacího duelu s Dánskem tam na závěr skupiny A změří síly s favoritem turnaje Německem. Zápas se Srbskem odehrají svěřenci trenéra Jakuba Dovalila v Praze na Letné.

O pořadatelství druhé základní skupiny se podělí Olomouc a Uherské Hradiště. Z obou čtyřčlenných skupin postoupí do semifinále první dva týmy, semifinálové duely pak budou hostit stadiony na Letné a na Hané. Šampionát v České republice vyvrcholí finálovým zápasem v Edenu v úterý 30. června od 20:45.

V obou pražských arénách a v Olomouci se tudíž odehrají čtyři zápasy šampionátu, v Uherském Hradišti pak určitě tři; čtvrtý pouze v případě, že dojde na souboj týmů z třetích příček o místo na olympijských hrách v roce 2016. To se stane v případě, že do semifinále postoupí Anglie, která na hrách startovat nemůže.

"Bylo to složitější, než jsme si představovali. Naší prioritou bylo vyjednat takový program, který by co nejvíce vyhovoval našemu reprezentačnímu celku. Na toto téma jsme měli několik schůzek s realizačním týmem jednadvacítky a myslím, že se nám podařilo najít vyhovující model," uvedl na internetových stránkách FAČR předseda organizačního výboru šampionátu Petr Fousek.

"Už předem bylo jasné, jak půjdou zápasy s našimi soupeři za sebou. Na tom se nedalo nic měnit. Šlo jen o časy výkopů a přiklonili jsme se k tomu, že z hlediska regenerace i celého režimu mužstva bude lepší, když budeme hrát úvodní dva zápasy od 18:00 a ne od 20:45. Stejně ale platí, že si každý musí potřebné výsledky uhrát na hřišti a ne licitováním u zeleného stolu," doplnil kouč Dovalil.

Češi nedávno změřili síly v přípravných zápasech na domácí půdě s dvěma soupeři ze své skupiny. S Dánskem remizovali 2:2 a s Německem 1:1.

Program mistrovství Evropy fotbalistů do 21 let v ČR:

Středa 17. června - skupina A:

18:00 ČR - Dánsko (Praha-Eden), 20:45 Německo - Srbsko (Praha-Letná).

Čtvrtek 18. června - skupina B:

18:00 Itálie - Švédsko (Olomouc), 20:45 Anglie - Portugalsko (Uherské Hradiště).

Sobota 20. června - skupina A:

18:00 Srbsko - ČR (Praha-Letná), 20:45 Německo - Dánsko (Praha-Eden).

Neděle 21. června - skupina B:

18:00 Švédsko - Anglie (Olomouc), 20:45 Itálie - Portugalsko (Uherské Hradiště).

Úterý 23. června - skupina A:

20:45 ČR - Německo (Praha-Eden), Dánsko - Srbsko (Praha-Letná).

Středa 24. června - skupina B:

20:45 Anglie - Itálie (Olomouc), Portugalsko - Švédsko (Uherské Hradiště).

Sobota 27. června - semifinále:

18:00 vítěz skupiny B - druhý ze skupiny A (Olomouc), 21:00 vítěz skupiny A - druhý ze skupiny B (Praha-Letná).

Úterý 30. června:

20:45 finále (Praha-Eden).

 

Právě se děje

Další zprávy