Džekův hattrick přiblížil ´Vlky´ titulu. Kadlec dal gól

Václav Rojík, roj
16. 5. 2009 17:50
Hannover - Wolfsburg 0:5

Berlín - Fotbalisté Wolfsburgu zásluhou skvělé formy střelecké dvojice Džeko-Grafite vyhráli v sobotu v předposledním kole v Hannoveru vysoko 5:0, a protože Bayern Mnichov jen remizoval v Hoffenheimu, "Vlci" se osamostatnili na čele Bundesligy s dvoubodovým náskokem.

Na druhý Bayern se po "povinné výhře" nad Chotěbuzí bodově dotáhl Stuttgart, zatímco berlínská Hertha s Jaroslavem Drobným v brance po remíze 0:0 se Schalke spadla na čtvrté místo a ztratila šance na titul.

U kanonády Wolfsburgu tentokrát byl obránce Jan Šimůnek jen posledních devát minut. Kouč Felix Magath dal přednost stoperské dvojici Madlung - Barzagli.

Domácí Hannover sice zahrozil jako první, když Krzynowek nastřelil v úvodu tyč. Jenže pak přišla hostující smršť a během půl hodiny bylo v podsatě o výsledku zápasu rozhodnuto.

Po čtvrthodině načal skóre svým trefou do pravého rohu Edin Džeko.  Za další čtvrthodinu se dvakrát v rozemezí tří minut střelecky prosadil Grafite a o výhře hostů  nebylo pochyb.

Jiří Štajner, jenž odehrál za Hannover celý zápas, sice ve druhé půli nastřelil tyč, ale ani on nedokázal rozjetou mašinu zabrzdit. Skvělé představení dokonal ve druhém dějství dvěma góly Džeko, jenž tak zkompletoval hattrick. Ex-teplický forvard dal už pětadvacátý gól sezony.

Šance Bayernu ochably

Šance Bayernu na titul po sobotní remíze 2:2 na hřišti podzimního mistra z Hoffenheimu notně ochably. V posledním kole navíc hraje s lepšícím se Stuttgartem a musí spoléhat na zaváhání Wolfsburgu.

Hosty sice dostal do vedení v úvodu zápasu Frank Ribéry, ale domácí zásluhou dvou rychlých branek Ba a Eduarda skóre otočili.

Ještě před přestávkou sice srovnal Toni, ale na kýženou výhru už Bayern nedosáhl.

Bodově se tak na něho dotáhl Stuttgart, který porazil 2:0 potápějící se Chotěbuz. V dresu vítězů nastoupil od 71. minuty Jan Šimák.

Velké zklamání prožil v sobotu český reprezentant v dresu Hamburku David Jarolím, jenž v předvečer svých třicátých narozenin odehrál celý zápas při domácí porážce 0:1 od Kolína nad Rýnem 0:1.

Hamburk tak spadl na šesté místo a jeho šance na pohárovou Evropu se snížily.

O dost lepší náladu bude mít v sobotu další český reprezentant Michal Kadlec, jenž se gólem hlavou podílel na kanonádě Leverkusenu, který porazil 5:0 Mönchengladbach. V jeho dresu tak prožil krutý zápas uzdravený Tomáš Galásek, jenž si ještě vykoledoval žlutou kartu.

Další porážku, tentokrát 0:2 na hřišti Bochumy, zažil útočník Frankfurtu Martin Fenin. Ale protože Bielefeld odjel z Dortmundu s debaklem 0:6, Eintracht už má s šestibodovým náskokem na sestupové příčky jistotu záchrany.