Džeko řádil, dal dva góly a Inter smetl Boloňu

18. 9. 2021 20:10
Fotbalisté Interu Milán deklasovali ve 4. kole italské ligy 6:1 Boloňu. Dvěma góly se blýskl střídající bosensky útočník Edin Džeko. Obhájci titulu částečně napravili remízu z minulého kola na hřišti Sampdorie, což byla jejich jediná ztráta v sezoně.
Edin Džeko
Edin Džeko | Foto: Reuters

Kanonádu proti Boloni zahájil už v šesté minutě Lautaro Martínez a ještě do poločasu se přidali Milan Škriniar a Nicolo Barella. Džeko se dostal do hry po půlhodině hry za zraněného Correu a v druhém poločase pomohl vylepšit střelecké statistiky "Nerazzurri".

Inter skóroval v 23. ligovém utkání v řadě, což je jeho nejdelší série od roku 1950. V posledních třech domácích zápasech navíc pokaždé nastřílel alespoň čtyři branky.

Bergamo zvítězilo zásluhou trefy Duvána Zapaty na půdě Salernitany 1:0. V dresu nováčka soutěže poprvé nastoupila od začátku čerstvá posila Franck Ribéry, ten ale odehrál jen poločas a k prvním bodům svému týmu nepomohl.

Italská fotbalová liga - 4. kolo:

FC Janov - Fiorentina 1:2 (90.+8 Criscito z pen. - 60. Saponara, 88. Bonaventura), Inter Milán - Boloňa 6:1 (63. a 68. Džeko, 6. Martínez, 30. Škriniar, 34. Barella, 54. Vecino - 86. Theate), Salernitana - Bergamo 0:1 (75. Zapata).

1. Inter Milán 4 3 1 0 15:4 10
2. AS Řím 3 3 0 0 9:2 9
3. AC Milán 3 3 0 0 7:1 9
4. Neapol 3 3 0 0 6:2 9
5. Fiorentina 4 3 0 1 7:6 9
6. Udine 3 2 1 0 6:2 7
7. Bergamo 4 2 1 1 4:3 7
8. Boloňa 4 2 1 1 5:8 7