Džeko: Plzeň hrála dobře, můj gól ale zlomil její odpor

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
18. 9. 2013 6:00
V české lize se před šesti lety 'prokopal' do fotbalové Evropy, a také proto Edin Džeko bere Česko jako svůj domov.
Edin Džeko děkuje Sergiu Agüerovi za skvostnou přihrávku, z níž otevřel skóre zápasu v Plzni. | Foto: Reuters

Plzeň - V české lize se před šesti lety 'prokopal' do fotbalové Evropy, a také proto Edin Džeko bere Česko jako svůj druhý domov.

A v úterý si exteplický útočník poprvé od roku 2007, kdy odešel do VfL Wolfsburg, opět v Česku a proti českému týmu zahrál.

Současný klub sedmadvacetiletého bosenského snajpra Manchester City vyhrál v úvodním zápase základní skupiny Ligy mistrů na hřišti plzeňské Viktorie 3:0 a Džeko se o to ve 48. minutě přičinil úvodním gólem zápasu.

"Je to pro nás důležité utkání a důležité vítězství. Hlavně z toho důvodu, že jsme v minulých ročnících v Lize mistrů nebyli úspěšní," připomněl Džeko velmi dobrou češtinou novinářům fakt, že Citizens v předchozích dvou sezonách ani při jednom pokusu postoupit do play off soutěže neuspěli.

Edine, jak moc jste rád, že vám oproti předchozím sezonám vstup do Ligy mistrů vyšel?
Nic jsme nepodcenili, protože jsme v posledních dvou letech nehráli Ligu mistrů dobře. Dnes jsme chtěli vyhrát, i když je to venku vždycky těžké. Plzeň to ukázala, v prvním poločase hrála dobře, můj gól na začátku druhé půle byl pro tým ale hodně důležitý. Pak jsme vyhráli zaslouženě.

Už v první půli jste měl na hlavě gól, proč se Vám nepodařilo skórovat?
No, my jsme v prvním poločase vůbec neproměnili spoustu šancí, ale hrál se výborný fotbal, atraktivní.

Co jste si řekli o poločasové přestávce, že jste hned na úvod druhé půle tak Plzeň 'smázli'?
Plzeň hlavně v první půli ukázala svou kvalitu. Trenér nám říkal o poločase, že máme pořád hrát svůj fotbal, být organizovaní, koncentrovaní, a že gól přijde.

Což se skutečně stalo. Dá se říci, že Váš gól po akci Sergia Agüera celý zápas rozhodl?
Měli jsme výborný vstup do druhého poločasu, můj gól zlomil plzeňský odpor, pomohl nám a uklidnil nás.