Džeko hattrickem zajistil výhru City, Walcott zase Arsenalu

29. 12. 2012 20:30
Theo Walcott hattrickem orámoval výhru Arsenalu 7:3 nad Newcastlem
Theo Walcott hattrickem orámoval výhru Arsenalu 7:3 nad Newcastlem | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Manchesteru City vyhráli ve 20. kole Premier League na hřišti Norwiche 4:3 a udrželi krok s městskými rivaly United, kteří doma porazili 2:0 West Bromwich Albion.

Pořádnou kanonádu připravil Arsenal pro Newcastle, když doma vyhrál 7:3. Hattrickem se blýskl Theo Walcott.

Newcastle tak prohrál druhý zápas za sebou, v němž vstřelil tři branky. Podobná situace se ještě v historii amglické nejvyšší soutěže ještě nestalo.

Na třetí místo se posunuli fotbalisté Tottenhamu, kteří ve druhém poločase otočili skóre na hřišti Sunderlandu a nakonec vyhráli 2:1.

Šílenství na Arsenalu ve druhé půli

Z pohledu gólů nevinně vyhlížející zápas na Emirates Stadium v Londýně načal ve 20. minutě útočník Arsenalu Walcott, který dostal skvělý pas od Lukase Podolského a po úniku obstřelil brankáře Tima Krula.

Nijak obyčejná pětačtyřicetiminutovka pokračovala další Walcottovou šancí. V závěru poločasu se měnilo skóre na druhé straně, když se prosadil senegalský kanonýr Newcastlu Demba Ba.

Velké věci se ale začaly dít po přestávce. Oba týmy se zřejmě rozhodly nastoupit bez obran.

V 50. minutě to celé odstartoval Alex Oxlade-Chamberlain, který oslavil první branku v ligovém ročníku.

Arsenal v závěru Straky zdemoloval

Chvíli na to ale Sylvain Marveaux po ťukesu až do kuchyně vyrovnal na 2:2.

Zanedlouho však Lukas Podolski po závaru z brankové čáry hlavou opět zařídil vedení Arsenalu. V 69. minutě si ale slovo opět vzal Demba Ba a srovnal na 3:3.

OD 73. minuty už se ale radovali pouze domácí hráči. Walcott nejprve využil přihrávky Gibbse a počtvrté v zápase poslal Arsenal do vedení.

Jednogólový náskok drželi Gunners až do poslední pětiminutovky. Poté zahájili demolici soupeře.

Dvakrát za sebou se trefil francouzský útočník Olivier Giroud a na konečných 7:3 upravil v nastavení Walcott, který tak zkompletoval hattrick.

Citizens dvakrát skórovali v oslabení

Hattrickem se o výhru Citizens v Norwichi postaral i bosenský útočník Edin Džeko, který své první dva góly vstřelil už v úvodních čtyřech minutách zápasu.

I když hráli Citizens od 44. minuty bez vyloučeného francouzského záložníka Samira Nasriho, dokázali dvakrát skórovat.

V 50. minutě zvýšil na 3:1 argentinský útočník Citizens Sergio Agüero a v 67. minutě zkompletoval hattrick Džeko s přispěním brankáře Norwiche Matta Bunna.

Norwich sice dokázal vždy reagovat zásluhou obránce Russella Martina, vyrovnat však už nedokázal.

United pomohl vlastňák soupeře

United si udrželi před Citizens sedmibodový náskok, k čemuž jim výrazně pomohla situace z 9. minuty, když si centr Ashleyho Younga srazil nešťastně do vlastní branky obránce WBA Garetha McAuleyho srazil do branky centr Ashleyho Younga.

V závěru pak výhru United potvrdil  střídající Robin van Persie.

Tottenham sice prohrával v Sunderlandu od 40. minuty, když se trefil obránce John O'Shea, brzy po přestávce však dvěma brankami v rozmezí tří minut skóre otočil. V 48. minutě si vlastní gól vstřelil obránce Carlos Cuéllar a poté skóroval křídelník Tottenhamu Aaron Lennon.

Tottenham, který vyhrál pošesté z posledních osmi ligových zápasů, se dostal v tabulce před Chelsea a Everton, ty však čeká v neděli vzájemný zápas.

Sunderland - Tottenham 1:2 (40. O'Shea - 48. vlastní Cuéllar, 51. Lennon), Aston Villa - Wigan 0:3 (3. Ramis, 52. Boyce, 56. Koné), Fulham - Swansea 1:2 (56. Ruiz - 19. Graham, 52. De Guzmán), Manchester United - West Bromwich 2:0 (9. vlastní McAuley, 90. Van Persie), Norwich - Manchester City 3:4 (63. a 75. Martin, 15. Pilkington - 2., 4. a 67. Džeko, 50. Agüero), Reading - West Ham United 1:0 (5. Pogrebňak), Stoke - Southampton 3:3 (16. Jones, 67. Upson, 90. Jerome - 10. Lambert, 24. Rodriguez, 36. vlastní Wilkinson), Arsenal - Newcastle 7:3 (20., 73. a 90.+2 Walcott, 85. a 87. Giroud, 50. Oxlade-Chamberlain, 64. Podolski - 43. a 69. Ba, 59. Marveaux).

1. Manchester United 20 16 1 3 50:28 49
2. Manchester City 20 12 6 2 38:19 42
3. Tottenham 20 11 3 6 36:26 36
4. Chelsea 18 10 5 3 37:17 35
5. Arsenal 19 9 6 4 39:21 33
6. Everton 19 8 9 2 32:23 33
7. West Bromwich 20 10 3 7 28:25 33
8. Stoke 20 6 11 3 21:17 29