Dvěma mužům půjde v zápase Liberec - Sparta o statisíce

Luděk Mádl Luděk Mádl
5. 4. 2012 10:15
Jeden vsadil na titul Liberce, druhý na Spartu
Kdo pozvedne pohár mistra ligy?
Kdo pozvedne pohár mistra ligy? | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha - Ti dva budou v sobotu určitě jak na trní. Až se v přímém souboji utkají fotbalisté Liberce a Sparty, bude každý z nich fanaticky držet palce jiné straně.

Jeden má totiž v kapse tiket s jistou výhrou 112500 Kč v případě titulu Liberce. A druhý zase sázenku, která mu přinese 350000 korun, ovšem s tou podmínkou, že titul poputuje na Letnou.

Pokud mistrovskou trofej po sezoně potěžká jiný tým, než na který vsadili, zbude jim v ruce jen kousek bezcenného papíru.

O fotbalu čtěte více:

Sázky na titul lze uzavírat po celou sezonu, přičemž kurzy se samozřejmě častokrát dramaticky hýbou podle aktuálního vývoje soutěže.

"Na mistra se sází většinou v úvodu soutěžního ročníku, kdy sázkaři rádi sázejí na jeden tiket více vítězů lig za hodně atraktivní kurzy," vysvětluje Vlastimil Zeman, hlavní bookmaker Synot Tipu.

Zkusil Liberec v kurzu 45:1. Teď je v napětí

Tajemný tipér, který si po internetu před sezonou vsadil u Fortuny na titul Liberce, na to šel jinak. Zlákal ho vysoký kurz 45:1. Tak vzal 2500 korun a vsadil je tzv. sólo.

Na tiketu má tedy jen tuhle sázkovou příležitost. A pokud si mistrovské doutníky zapálí Štajner a spol., zinkasuje tento sázkař 112 500 korun.

Foto: Aktuálně.cz

Nečekaně úspěšná liberecká jízda sezonou kurz Slovanu na zisk mistra pochopitelně sráží, teď je někde na hranici 2,1-2,3:1.

Jiný vývoj zaznamenal kurz Sparty. Začal zhruba u 2:1, zimu pak Letenští přečkali v tabulce se šestibodovým náskokem a bookmakeři viděli jejich zisk titulu jako jasnou věc. Kurz proto u Fortuny klesnul až na 1,08:1.

Chybí mu poslední trefa: titul Sparty

A jako tutovku si ho tehdy na svůj velký tiket zařadil právě klient Fortuny, jenž sestavil "akovku", kterou vsadil za 100 000 korun.

"Všechny ostatní sázkové příležitosti na tom tiketu už mu vyšly, zbývá mu tam jediná položka - titul Sparty. Pokud mu to vyjde, přijde si sázkař pro výhru, která bude činit zhruba 350 000 korun," říká Petr Šrain, mluvčí Fortuny.

Pokud Hřebíkova letenská armáda v boji o titul podlehne, zbudou ovšem tomuto sázkaři jen oči pro pláč. Nic nevyhraje a přijde samozřejmě i o celou vsazenou částku.

Situace v tabulce je zřejmá: Liberec vede o dva body před Spartou, v sobotu je čeká vzájemný zápas. Šest bodů na Liberec ztrácí obhájce z Plzně. Zbývá odehrát celkem ještě sedm ligových kol.

Aktuální kurzy na ligového mistra? Tipsport favorizuje lehce Spartu (2,1:1) před Libercem (2,3). Fortuna nasadila kurzy přesně opačně. A Synot Tip vidí šance obou rivalů jako vyrovnané (oba 2,15).

Třetí Plzni připisují pak kurz 5 nebo 5,5:1. Internetová kancelář bez české licence bwin nabízí na titul Plzně kurz 10:1.

 

Právě se děje

Další zprávy