Dvě penalty, sedm gólů a video v permanenci. United zažili bláznivý vítězný zápas

4. 7. 2020 18:08
Fotbalisté Manchesteru United otočili utkání 33. kola anglické ligy proti Bournemouthu, ale ani pěti góly se neprostříleli na čtvrté místo před Chelsea. Na výhru United 5:2 totiž londýnský rival v boji o Ligu mistrů zareagoval vítězstvím 3:0 nad Watfordem. Stejný výsledek uhrál Leicester proti Crystalu Palace.
Bruno Fernandes slaví gól United
Bruno Fernandes slaví gól United | Foto: Reuters

Sestupem ohrožený Bournemouth se na Old Trafford nečekaně ujal vedení v 15. minutě, z úhlu se trefil Junior Stanislas. "Rudí ďáblové" otočili stav ještě do poločasu: po přihrávce Bruna Fernandese se prosadil osmnáctiletý talent Mason Greenwood, na něj navázal penaltou Marcus Rashford a obstřelem z dálky po dalším Fernandesově pasu Anthony Martial.

První branku druhé půle vstřelil opět hostující tým, penaltu proměnil Joshua King. Tři body United následně přiřkl osmou brankou v sezoně Greenwood a následnou trefou i nejlepší hráč utkání Fernandes.

Chelsea přehrála Watford již v první půli. Branky vstřelili Olivier Giroud a Willian, který proměnil jako první hráč v historii klubu tři penalty ve třech ligových utkáních po sobě. V nastavení druhé půle se ještě prosadil Ross Barkley. Svěřenci trenéra Franka Lamparda tak odčinili středeční prohru s West Hamem a udrželi čtvrtou příčku o dva body před United.

Leicester díky vítězství zůstal na třetí příčce. Po bezbrankovém prvním poločase se čtyři minuty po přestávce prosadil Kelechi Iheanacho, výhru zpečetil dvěma góly nejlepší střelec soutěže Jamie Vardy. Ten se tak celkově v Premier League přehoupl přes hranici 100 branek.

Arsenal výhrou stáhl ztrátu na šestý Wolverhampton na tři body. Do vedení hosty poslal dvě minuty před poločasem osmnáctiletý Bukayo Saka, který se v Premier League trefil poprvé. Skóre uzavřel na konci druhé půle Alexandre Lacazette prvním ligovým gólem na soupeřově hřišti od loňského února.

Anglická fotbalová liga - 33. kolo:

Norwich - Brighton 0:1 (25. Trossard), Leicester - Crystal Palace 3:0 (77. a 90.+4 Vardy, 49. Iheanacho), Manchester United - Bournemouth 5:2 (29. a 54. Greenwood, 35. Rashford z pen., 45.+2 Martial, 59. Fernandes - 15. Stanislas, 49. King z pen.), Wolverhampton - Arsenal 0:2 (43. Saka, 86. Lacazette), Chelsea - Watford 3:0 (28. Giroud, 43. Willian z pen., 90.+2 Barkley).