Dvě penalty, červená. V Plzni bylo po zápase už v 23. minutě

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
1. 11. 2013 22:05
Hodně zlé krve na obou stranách přinesl zápas 13. kola Gambrinus ligy mezi Viktorií Plzeň a Baumitem Jablonec (6:1).
Klíčový moment zápasu. Rozhodčí Miroslav Zelinka vylučuje ve 22. minutě jabloneckého obránce Filipa Nováka. Severočeši vzápětí podruhé v krátké době dostali gól z pokutového kopu a poté už se nezmohli na odpor. | Foto: ČTK

Plzeň - Hodně zlé krve na obou stranách přinesl zápas 13. kola Gambrinus ligy mezi Viktorií Plzeň a Baumitem Jablonec (6:1).

Severočeši sice vedli od 11. minuty po trefě kapitána Karla Pitáka, domácí tým však během dvanácti minut skóre otočil, když nejprve z pokutového kopu za faul na Petrželu vyrovnal a ve 23. minutě skóre otočil další proměněnou penaltou za ruku obránce Filipa Nováka v pokutovém území Stanislav Tecl.

A protože hlavní rozhodčí Miroslav Zelinka posoudil Novákovu hru rukou za úmyslnou a po druhé žluté kartě jej poslal do sprch, bylo dál už jen otázkou, kolik gólů ještě Viktoriáni přidají.

Plzeň vedl vynikající Petržela

V závěru první půle přidal svůj druhý gól v zápase Tecl, v té druhé se ještě trefili Daniel Kolář, svůj druhý gól poté přidal i Horváth a skóre v závěru uzavřel střídající Tomáš Wágner.

Vynikající výkon předvedl především záložník Viktorie Milan Petržela, který na tři branky přihrál a další jeho nabídky na skórování jeho spoluhráči promrhali.

Viktoria tak odčinila dvě předchozí ligová zaváhání a debakl 0:5 v Lize mistrů na hřišti Bayernu Mnichov a v tabulce se posunula zpět na druhou příčku. Na vedoucí pražskou Spartu nyní ztrácí čtyři body. Jablonec zůstává sedmý.

Plzeň tak úspěšně zvládla generálku na úterní domácí odvetu s Bayernem.

Novák: Bylo to smolné vyloučení

Hostující hráči v úvodní půlhodině hned čtyřikrát nešetrně 'zajeli' do plzeňských fotbalistů, za což viděli čtyři oprávněné žluté Novák, Čížek, Vošahlík a Loučka.

Osudnou byla především pro obránce Nováka, jenž byl po zmíněné druhé žluté kartě ve 23. minutě vyloučen.

"Nevyhráváme zápasy kvůli vlastní hře, kvůli vlastní nedisciplinovanosti. Nemůže se stát, že proti nám tým kope za prvních 25 minut dvě penalty," zlobil se po zápase jablonecký trenér Roman Skuhravý.

"Myslel jsem si, že je hráč dál, zbytečně jsem šel do skluzu a byla to jasná penalta. Před tou druhou penaltou jsem ten míč neviděl, nestačil jsem uhnout a trefilo mě to do ruky. To vyloučení bylo takové smolné," smutnil Novák.

Vrba: 6:1 jsme vyhráli zaslouženě

Naopak na tvářích Viktoriánů byly po dlouhé době vidět úsměvy.

"Podali jsme velice dobrý výkon a zaslouženě jsme vyhráli 6:1. Pokud bychom proměnili penalty se Slavií a v Teplicích, nebyli bychom na tapetě jako v posledním týdnu," zhodnotil zápas plzeňský kouč Pavel Vrba

Výsledek 13. kola:

Viktoria Plzeň - Baumit Jablonec 6:1 (3:1)

Branky: 16. z pen. a 68. Horváth, 22. z pen. a 45. Tecl, 55. Kolář, 86. Wágner - 11. Piták. Rozhodčí: Zelinka - Pelikán, J. Paták. ŽK: Čišovský, Rajtoral - Novák, Čížek, Vošahlík, Loučka, Piták. ČK: 22. Novák (Jablonec). Diváci: 9180.
Plzeň: Kozáčik - Rajtoral, Čišovský, Procházka, Hubník - Hořava, Horváth (87. Pospíšil) - Petržela, Kolář (80. Bakoš), Ďuriš - Tecl (74. Wágner). Trenér: Vrba.
Jablonec: Špit - Rossi, Kysela, Beneš, Novák - Loučka, Kubista - Čížek (87. Vukadinovič), Piták (75. Jurča), Vaněk - Vošahlík (63. Třešňák). Trenér: Skuhravý.

1. Sparta 12 10 2 0 31:7 32
2. Plzeň 13 8 4 1 30:10 28
3. Teplice 12 8 2 2 33:13 26
4. Liberec 12 7 2 3 14:15 23
5. Mladá Boleslav 12 6 4 2 25:12 22
6. Dukla 12 4 5 3 14:11 17