Dvě minuty od titulu. Mrzí nás to, na lavičce už se slavilo, přiznal kouč Slavie Šilhavý

Jiří Škuba Jiří Škuba
20. 5. 2017 21:29
Blízko, blizoučko byli slávisté k mistrovským oslavám. V nastaveném čase utkání předposledního ligového kola v Mladé Boleslavi vedli 2:1 a stadion, zaplněný převážně fanoušky v červenobílých barvách, rezonoval slávistickými chorály. Jenže chvíli před koncem kotel jak na povel ztichl, v momentě, kdy v souběžně hraném utkání Plzně v Brně Krmenčík zarazil už téměř rozjeté mistrovské oslavy. Ve druhé minutě nastaveného času.
Smutní slávisté po vítězství v Mladé Boleslavi
Smutní slávisté po vítězství v Mladé Boleslavi | Foto: Milan Kammermayer

Mladá Boleslav - Tohle že byl vyhraný zápas? Rozhodčí Zelinka ukončil duel v Mladé Boleslavi, fotbalisté Slavie nechápavě gestikulovali k lavičce, kotel plný fanoušků v červenobílých barvách rozpačitě hučel. "Byli jsme blízko, o to víc to mrzí," prohlásil po zápase záložník Josef Hušbauer.

Dlouho to vypadlo na dlouhý slávistický večer. Červenobílí vedli v Mladé Boleslavi a zatímco fanoušci už místo hry sledovali mobilní telefony s live výsledkem z Brna, sami hráči nic nevěděli.

"Výsledek z Plzně jsme věděli o přestávce, ve druhém poločase už na to nebyl čas." vykládal Josef Hušbauer. Průběžný stav však mohli vycítit z chování slávistického kotle, který se čím dál víc rozjížděl směrem k mohutným oslavám.

"Když jsme dali druhý gól, tak podle té euforie jsem si říkal, že to bude dobré," popisoval střelec Milan Škoda.

V tu chvíli ještě bylo. Jenže na samotném konci zápasu slávistický kotel náhle umlkl. A když rozhodčí Zelinka ukončil zápas, místo oslavy vítězství se červenobílí otáčeli k lavičce, rozhazovali rukama a dožadovali se výsledku z Brna. "Ano, chtěl jsem vědět, jak to dopadlo. A trenéři ukazovali, že špatný, " krčil rameny obránce Jan Bořil.

Na slávistické lavičce už se přitom začínalo slavit. "Ke konci byla hodně vzrušená atmosféra, ale pak přišla informace z Brna, takže jsme se zase rychle uklidnili," neskrýval zklamání trenér Jaroslav Šilhavý.

I když sami hráči tvrdili, že mohou být spokojeni, do Boleslavi si jeli pro tři body a ty získali, bylo na nich vidět velké rozčarování. "V kabině to nevypadá jak po vyhraném zápase, všichni jsou skleslí," potvrdil rozpačitou atmosféru sám Šilhavý.

"Asi nejvíc mrzí to, že jsme byli fakt blízko. Vždyť Plzeň dala gól někdy ve 92. minutě… Kdyby ho dali hned na začátku a vyhráli dva, tři nula, tak to skousneme líp," souhlasil Hušbauer.

Výsledky z Mladé Boleslavi a Brna ovšem nic nemění na tom, že Slavia má titul ve svých rukou. A je k němu velmi blízko: pokud v sobotu porazí ve vynuceném azylu na Strahově shodou okolností Zbrojovku Brno, bude slavit tentokrát bez ohledu na to, jak si povede Plzeň.

"Já věřím, že to zvládneme. Také díky fanouškům, kteří nám i na Strahově udělají skvělou kulisu. Slavia tam odehrála spoustu zápasů, extra problém to nebude," prohlásil Škoda.

 

Právě se děje

před 9 minutami

UEFA kvůli koronaviru zrušila kvalifikační zápas Ligy mistrů

Kvalifikační zápas fotbalové Ligy mistrů mezi severoirským Linfieldem a Dritou z Kosova se dnes v Nyonu hrát nebude. Po druhém pozitivním testu na koronavirus mezi hráči kosovského šampiona umístily švýcarské úřady tým do karantény.

UEFA na základě tohoto rozhodnutí finálový zápas kvalifikační fáze Ligy mistrů odložila. Nový termín zatím není znám, vítěz by se nicméně už za týden měl střetnout v 1. předkole s Legií Varšava.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Češi zájezdy do Řecka nestornují, zajímají se o cenu testů na covid i odběrná místa

Čeští turisté, kteří mají koupené zájezdy do Řecka, je podle cestovních kanceláří a agentur nemají zájem kvůli povinnému testování na covid-19 stornovat. Zjišťují podrobnosti o odběrných místech nebo cenách testů. Většina cestovních kanceláří zatím oficiální vyjádření ke stávající situaci nezveřejnila. Podle Asociace cestovních kanceláří ČR i Asociace českých cestovních kanceláří a agentur nemají klienti v tomto případě nárok na bezplatné zrušení pobytu. Test na covid-19 si musejí hradit na vlastní náklady. Storno poplatky se řídí jednotlivými smlouvami o zájezdu.

Například CK Čedok ale zavedla v reakci na povinné testování akci - na nově zakoupené zájezdy s odjezdem od 17. srpna poskytuje slevu na testy na koronaviru 1500 korun na osobu. Řekla to mluvčí Čedoku Eva Němečková. Lidem, kteří mají zájezd do Řecka koupený Čedok, podle ní zaslal seznam odběrných míst. Čedok podle Němečkové každý týden do Řecka vypraví zhruba 2000 klientů.

Ani klienti cestovní agentury Invia podle její mluvčí Andrey Řezníčkové nepožadují kvůli zavedení povinného testování zrušení svých zájezdů. Zajímají se o testování, mimo jiné, zda musí negativní test doložit i u dětí, řekla.

Zdroj: ČTK
Další zprávy