Dva góly Plzně na mdlý Manchester nestačily

FOTO Hart se s Plzní zapotil, ale nakonec se radoval z výhry
A že by mu Plzeňští ulehčili situaci, to se rozhodně říct nedá.
Hosté na Etihad Stadium měli rovnou několik šancí, ale spíše než zákroky reprezentačního gólmana Anglie jim ve skórování překážela vlastní nepřesnost.
Do šancí se dostávat Tecl, ale i Kolář nebo Hořava.
Jenže první trefu obstarali právě domácí. Konkrétně Agüero, který proměnil penaltu po ruce Rajtorala.
27. 11. 2013 22:36
Plzeň prohrála v 5. kole základní skupiny Ligy mistrů s Manchesterem City

Praha - Fotbalisté Plzně zůstávají v základní skupině letošní Ligy mistrů bez bodu i nadále, jelikož v 5. kole podlehli Manchesteru City 2:4.

Přitom na hřišti Citizens byli k zisku a zároveň velkému překvapení hodně blízko. Domácí favorit totiž pojal utkání s papírovým outsiderem poněkud lehkovážněji a dával Plzni nevídaně mnoho prostoru.

Viktoria jej využila ke dvěma brankám, jimiž dvakrát srovnávala. V závěru si však zadní vrátka rovněž nepohlídala a znovu inkasovala. Rozhodující gól vstřelil v 78. minutě Negredo, pojistku přidal minutu před koncem Džeko.

"Dnes jsme si ten zápas užívali a za předvedou hru se nemusíme stydět. Bohužel je to bez bodového zisku, ale jinak to bylo možná nejlepší utkání v Lize mistr§," hodnotil zápas v rozhovoru pro Českou televizi kouč Západočechů Pavel Vrba.

Plzeň v první půli zahazovala šance

Utkání začalo zprvu opatrně, domácí sice drželi balón, ale k větší šanci se nedostali. Až ve 14. minutě Nasri napřáhl ke střele, ale orazítkoval břevno. Stejný hráč se dostal ke střele ještě jednou, ale tentokrát jen těsně minul.

Brzy se osmělila také Plzeň, Kolář se protáhl po pravé straně do pokutového území, našel na penaltě Ďuriše, ale ten minul Hartovu branku. Na druhé straně ovšem rázem přišla pro Plzeň pohroma. Rajtoral zahrál v šestnáctce rukou a Agüero následně nařízenou penaltu proměnil.

Jenže Plzeň pokračovala v sympatickém výkonu. Rajtoralovu střelu ještě zablokoval Kolarov, ale ve 43. minutě Kolářovu přihrávku už poslal do sítě Hořava a bylo vyrovnáno 1:1.

Negredo nakonec rozhodl

Po přestávce už se Západočeši tolik nedostávali do nebezpečných situací, a tak to byli Citizens, kteří zahrozili a rovnou z toho byl gól. Nasri byl ve vápně nehlídaný a placírkou usměrnil míč na zadní tyč.

Netrvalo dlouho a bylo opět srovnáno. Horváth našel v pokutovém území Koláře, který přiťukl balón Teclovi ten ranou na zadní tyč překonal Harta.

Vyhlídky na bod vydrželi Plzni do 78. minuty, kdy hosté propadli a na zadní tyči se vynořil Negredo, který se přes Rajtorala dokázal prosadit. Plzeň se poté ještě snažila o vyrovnání, ale v 89. minutě definitivně utnul jakékoli naděje hlavou Džeko.

Západočeši tedy dál nezískali ve skupině ani bod a o jejich osudu v pohárových soutěžích rozhodně poslední souboj ve Štruncových sadech s CSKA.

5. kolo základní fotbalové Ligy mistrů:

Skupina D:

Manchester City - FC Viktoria Plzeň 4:2 (1:1)

Branky: 33. Agüero z pen., 65. Nasri, 79. Negredo, 89. Džeko - 43. Hořava, 69. Tecl. Rozhodčí: Aydinus - Ok, Tascioglu (všichni Tur.). ŽK: Milner, Demichelis, Touré - Čišovský.

Manchester: Hart - Richards, Demichelis, Lescott, Kolarov - Milner, Fernandinho (64. Touré), Javi García, Nasri (75. Negredo) - Džeko, Agüero (46. Navas). Trenér: Pellegrini.

Plzeň: Kozáčik - Rajtoral, Čišovský, Procházka, Hubník - Horváth, Hořava - Petržela (74. Kovařík), Kolář (86. Bakoš), Ďuriš (90. Wágner) - Tecl. Trenér: Vrba.

1. Bayern Mnichov 5 5 0 0 15:2 15
2. Manchester City 5 4 0 1 15:8 12
3. CSKA Moskva 5 1 0 4 7:15 3
4. Viktoria Plzeň 5 0 0 5 4:16 0